2024. július 28., vasárnap
PÁRIZS – OLIMPIA 2024

A szerb vízilabdázók győztek Japán ellen

A szerb vízilabda válogatott ma 16:15-re (4:4, 3:4, 5:3, 4:4) legyőzte Japánt a párizsi olimpiai játékok B csoportjának első mérkőzésén.

A címvédő szerb csapatot Dušan Mandić segítette győzelemre hét góllal.

Nikola Dedović, Nikola Jakšić és Viktor Rašović két-két gólt szereztek, míg egy-egy gólt Strahinja Rašović, Radomir Drašović és Nemanja Vico lőtt.

A japán válogatottban Jusuke Inaba volt a legeredményesebb hat góllal, míg Kejgo Okava három gólt tett hozzá.

Japán jól ellenállt, és a félidőben vezetett Szerbia ellen, amely 11:8-nál három góllal lépett meg.

A japán csapat az utolsó negyedben kiegyenlített 12:12-re, Szerbia Mandić góljaival két góllal ismét vezetett (14:12 és 15:13), de Japán újra felzárkózott és 15:15-re kiegyenlített.

Ismét Mandić volt a gólszerző, és Szerbia kivédte Japán utolsó támadását, így győzelemmel kezdte címvédését.

Kedden 10:30-kor Szerbia a második fordulóban Ausztráliával mérkőzik, míg Japán a házigazda Franciaországgal játszik.

Korábban ma a B csoportban Spanyolország 9:5-re (2:1, 3:2, 3:1, 1:1) legyőzte Ausztráliát.

Nyitókép: Fotó:Beta