2024. július 17., szerda
KERÉKPÁROZÁS

Vas Blanka győzött Belgiumban!

Szenzációs magyar eredmény született a cyclocross (terepkerékpár) világkupa-sorozat ötödik állomásán, hiszen a magyar Vas Kata Blanka győzött a belgiumi Overijsében. A három szakágban magyar bajnok, olimpiai negyedik Vas pályafutása első vk-diadalát aratta tegnap, miután 48:07 perc alatt teljesítette az ötkörös távot. Az első három kör során a második helyen állt a rendkívül tehetséges, 20 éves magyar lány, de az utolsó kettőben remekül teljesített, és végül 15 másodperccel megelőzte a másodikként célba ért holland Puck Pietersét, a regnáló világbajnok Lucinda Brandnak pedig több mint fél percet adott.

Vas az első, nem holland vk-győztes ebben az idényben. Az eddigi állomásokon egy harmadik és két hatodik helyet szerzett, ezzel negyedik a pontversenyben.

Végeredmény: Vas Kata Blanka 48:07 perc, Puck Pieterse +15, Lucinda Brand +33 mp stb. Az összetett állása: Brand és Denise Betsema 147, Pieterse 112, Vas 105 pont stb.