2024. szeptember 8., vasárnap
SZABADKAI SPORTHÍREK

Nem sikerült a feljutás

A Spartacus kézilabdázói nem jutottak be a Szuper A ligába, miután a rájátszás döntőjének harmadik mérkőzésén 31:28-as vereséget szenvedtek Ub városában. Mint ismeretes, az első meccset az Ub nyerte meg 25:22-re, a másodikat a Spartacus itthon 34:26-ra, a mindent eldöntő harmadik mérkőzésen pedig az Ub volt jobb, és ősztől ők játszhatnak a Szuper A ligás mezőnyben, a Spartacus pedig marad a Szuper B ligában.

Hat érmet nyertek a Palicsi Evezősklub versenyzői Észak-Macedóniában a Struga 2023 versenyen. Aranyérmes lett Gorotva Márk és Füleki Bálint junior egypárban, Dávid Iván serdülő egypárban, Teodora Blagojević szintén serdülő egypárban és a Prágai Luka, Vuksan Andrej alkotta serdülő kétpárevezős egység, míg Malatinszki Laura a 15 év alattiak között ezüstérmet szerzett. A regattán a szerbiai versenyzők mellett bolgár, északmacedón és görög evezősök is hajóba szálltak.

A palicsi érmesek Kozma Denisz edzővel (A Palics Evezősklub felvétele)

A Spartacus cselgáncsozói nyolc érmet nyertek Stepanovićevón a haladó és felnőtt tartományi bajnokságon, melyen 27 klub 180 versenyzője lépett tatamira. Aranyérmet Tóth Alíz (haladó, 25 kg) és Kajári Júlia (felnőttek, 70 kg) nyert, Dragan Rajačić (haladó, 46 kg) ezüstöt vehetett át, míg a dobogó harmadik fokára Jelena Trifunović (haladó, 25 kg), Csonka Marko (haladó, 31 kg), Fejes Boglárka Lilla (haladó, 38 kg), Csonka Péter (felnőttek, 100 kg) és Mateja Borojević (felnőttek, +100 kg) állhatott fel.

Kraljevóban rendezték meg a felnőttek mezőnyében a szerbiai atlétikai kupa döntőjét, melyen 37 klub 250 versenyzője vett részt. A Spartacus versenyzői közül Maksim Puškar 5000 méteren 15:36,14-gyel az 1. helyet szerezte meg, míg Darijo Bašić Palković 400 méteren (47,56) és 800 méteren (1:51,75) is a dobogó második fokára állhatott fel. Ugyanezen a két távon indult Sofija Dobrički is, aki a rövidebb távon 57,96-tal, a hosszabb távon pedig 2:15,47-es egyéni csúccsal az 5. helyen végzett. A még juniorkorú Minja Kopunović 400 méteren 58,04-gyel, pályafutása eddigi legjobb eredményével a 6. helyen végzett, 200 méteren pedig 25,04-es egyéni csúccsal a 7. helyen ért célba. A rövidebb távon teljesítette az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra (EYOF) való kiküldetési szintet, és nagy valószínűséggel részt vesz a július 23–29. között Mariborban sorra kerülő versenyen. 1500 méteren Nagy Gellért Béla képviselte a szabadkai színeket, és 4:11,62-es idővel a 11. helyen zárta a futamot. Összesítettben a Spartacus a 12. helyen végzett.

Nyitókép: A palicsi érmesek Kozma Denisz edzővel (A Palics Evezősklub felvétele)