2024. július 29., hétfő

Dráma után nagykikindai győzelem

A férfi-Szuperliga 7. fordulójának legizgalmasabb mérkőzését Nagykikindán játszották, ahol a város nevét viselő csapat 4:3-ra nyert a szabadkai Spartacus ellen. Branko Anušić és Ivor Katić vezérletével a hazaiak 2:0-s vezetésre tettek szert, azonban az észak-bácskai együttes sorozatban három meccset nyert, s megfordította az állást. Az utolsó két mérkőzésen ismét a hazaiak voltak a sikeresebbek: Katić és a páros győzelmével megszerezték harmadik győzelmüket a bajnokságban.

A 7. forduló eredményei, férfiak: Požarevac–Partizan 4:2 (Đan–Marinković 1:3, Klajić–Đukić 3:0, Radonjić–Jovičić 3:2, Đan–Đukić 3:2, Radonjić–Marinković 0:3, Klajić–Jovičić 3:1), Vojvodina–Crvena zvezda 0:4, Kikinda–Spartacus 4:3 (Anušić–Halász 3:2, Katić–Kostadinović 3:1, Mršić–Takarics 0:3, Anušić–Kostadinović 2:3, Mršić–Halász 1:3, Katić–Takarics 3:1, Anušić/Katić–Kostadinović/Halász 3:2), Banat–Topličanin 4:1 (Nagy Némedi–Milivojević 3:2, Mihailović–Strugarević 1:3, Majstorović–Sztanojkovszki 3:0, Nagy Némedi–Strugarević 3:1, Majstorović–Milivojević 3:1), Stenes–Obilić 4:0 (Karvák–Božanin 3:0, Smiljić–N. Mendergiš 3:0, Popović–Bungin 3:0, Karvák–N. Mendergiš 3:0). A 8. forduló előrehozott mérkőzésein: Požarevac–Vojvodina 4:0 (Radonjić–Gyuris 3:1, Đan–Čelebić 3:0, Davidović–Čović 3:2, Radonjić–Čelebić 3:0), Stenes–Topličanin 4:2 (Popović–Strugarević 2:3, Smiljić–Sztanojkovszki 3:0, Lugonja–Milivojević 3:0, Popović–Sztanojkovszki 3:1, Lugonja–Strugarević 2:3, Smiljić–Milivojević 3:1).

7

A következő forduló (december 7-én és 8-án): Partizan–Obilić, Spartacus–Banat, Crvena zvezda–Kikinda.

A nőknél a Zenta, valamint a két újvidéki együttes, a Novi Sad és a Radnički is maximális győzelmekkel gyűjtötték be az újabb pontokat: annak ellenére, hogy Makszuti Anetta és Ivana Vejnović is Marokkóban tartózkodik az ifjúsági világbajnokságon, a címvédő Zenta nem halasztotta és nem is hozta előbbre szombatra kiírt mérkőzését, hanem a Mirković Brigitta, Gyurcsik Alíz, Ágoston Tamara alkotta csapattal állt fel, s játszmaveszteség nélkül nyert a Topolya ellen. A Radnički mindössze két szettet veszített el a negyedik helyezett Obilić ellen: az újvidékiek közül Barna Blanka kapta a legnehezebb feladatot, ugyanis az idén remek formában játszó Suzana Mendergiš ellen állt asztalhoz, akit végül öt játszmában győzött le.

A forduló meglepetését az újvidéki Vojvodina okozta, amely az esélyesebbnek vélt Crvena zvezdát győzte le 4:1-re. A székvárosiak legjobbja Hajnal Dorottya volt, aki Aleksandrićot és Vasiljevićet is legyőzte.

Nők: Csóka–Panonija 2:4 (Bečejski–Krsmanović 1:3, Halász–Tóth É. 2:3, Kormányos–K. Tot 3:2, Bečejski–Tóth É. 3:1, Kormányos–Krsmanović 1:3, Halász–K. Tot 0:3), Vojvodina–Crvena zvezda 4:1 (Zečević–Vasiljević 0:3, Tiragić–Gajić 3:0, Hajnal–Aleksandrić 3:2, Zečević–Stajić 3:1, Hajnal–Vasiljević 3:1), Novi Sad–Versec 4:0 (Fenyvesi–Dani 3:0, Truzsinszki–Jokić 3:1, Savić–Petrov 3:0, Fenyvesi–Jokić 3:1), Zenta–Topolya 4:0 (Gyurcsik–Huszka 3:0, Mirković–Brindza 3:0, Ágoston–Pastyik 3:0, Gyurcsik–Brindza 3:0), Radnički–Obilić 4:0 (Mijatov Dávidházi–B. Vignjević 3:0, Radonjić–D. Vignjević 3:0, Barna–Mendergiš 3:2, Lupulescu–D. Vignjević 3:0). A 6. forduló utólag lejátszott mérkőzésein: Topolya–Novi Sad 0:4 (Brindza–Savić 1:3, Pastyik–Truzsinszki 0:3, Huszka–Ratić 0:3, Brindza–Truzsinszki 0:3), Versec–Vojvodina 4:3 (Radak–Tiragić 0:3, Pejčić–Hajnal 1:3, Jokić–Zečević 3:1, Radak–Hajnal 3:2, Jokić–Tiragić 2:3, Pejčić–Zečević 3:2, Radak/Jokić–Tiragić/Hajnal 3:0).