2024. július 29., hétfő
ASZTALITENISZ

Elszalasztott újvidéki lehetőség

Habár a négytagú csoportban az első két mérkőzését megnyerte, végül csak harmadik lett a Novi Sad női csapata az ETTU-kupa második szakaszában, így nem jutott tovább. A Miroslav Balaban által vezetett együttes (Fenyvesi Anna Zsófia, Truzsinszki Viktória, Anđelija Ratić, Aleksandra Savić) szombaton óriási küzdelem után 3:2-re nyert a kínai Li Yaóval felálló portugál Madalena ellen, s ugyanilyen arányban győzte le az orosz Juniort is. Mindkét győzelem igazi csapatmunka volt, hiszen Truzsinszki, Fenyvesi és Ratić is egy-egy győzelemmel járult hozzá a székvárosi együttes sikeréhez. Vasárnap a Novi Sad ellenfele az első helyért az a török Tigem Ankara volt, amely szombaton 3:1-re veszített a Madalenától, így az újvidéki csapat előtt szép lehetőség adódott, hiszen bármilyen arányú győzelem garantálta volna a csoportelsőséget. Az ankarai együttes 3:1-re nyert, így három csapat is két győzelemmel és egy vereséggel fejezte be a tornát, de a körben a legjobb eredménye a Madalenának lett (5:4), a második helyet a török Tigem szerezte meg (4:4), Novi Sad pedig harmadik lett (4:5), megelőzve az orosz Juniort.

ETTU-kupa, 2. szakasz, II. csoport (Újvidék): Novi Sad–Madalena (portugál) 3:2 (Fenyvesi–Oliveira 3:2, Truzsinszki–Li Yao 0:3, Ratić–Vieira 3:0, Fenyvesi–Li 2:3, Truzsinszki–Oliveira 3:0), Tigem Ankara (török)–Junior (orosz) 3:1, Madalena–Tigem 3:1, Junior–Novi Sad 2:3 (Ivaninkova–Fenyvesi 2:3, Kotciur–Truzsinszki 3:2, Kondratova–Ratić 2:3, Kotciur–Fenyvesi 3:1, Ivaninkova–Truzsinszki 0:3), Novi Sad–Tigem 1:3 (Truzsinszki–Novikova 0:3, Fenyvesi–Yildrim 3:1, Ratić–Mutlu 1:3, Truzsinszki–Yildrim 1:3), Junior–Madalena 1:3.

A torna végeredménye: 1. Madalena 5 pont (5:4), 2. Tigem 5 (4:4), 3. Novi Sad 5 (4:5), 4. Junior 3 pont.