2024. július 29., hétfő

Őszi bajnok a Zenta

A női Szuperliga rangadóján: Novi Sad–Zenta 1:4
A zentai Makszuti Anetta mindkét egyéni mérkőzését öt játszmában nyerte meg

A bajnokság első felének utolsó fordulójában a két veretlen csapat, a Novi Sad és a Zenta mérte össze erejét az újvidéki SPENS első emeleti termében. Az őszi bajnoki címről döntő mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, hiszen Anelia Lupulescu megnyerte az első két játszmát Makszuti Anetta ellen, s a harmadikban 3:0-ra vezetett, amikor Mellik Zoltán, a vendégek edzője időt kért. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen Makszuti fordított, s vezetéshez juttatta a Zentát. Truzsinszki Viktória jó játékkal 3:1-re nyert Gyurcsik Aliz ellen, utána azonban a vendégek sorozatban három mérkőzést nyertek: Mirković Brigitta 3:1-re győzte le Fenyvesi Anna Zsófiát, Gyurcsik és Makszuti pedig öt játszmában nyertek Lupulescu, illetve Fenyvesi ellen. A végeredmény kicsit csalóka, hiszen a címvédő játékosainak négy egyéni győzelméből három 3:2 arányú.

– Elégedett vagyok mind az eredménnyel, mind a mutatott játékkal is. Mindhárom játékosomnál voltak pillanatnyi megingások, de valamennyien a döntő szettekben a fontos pontoknál jól koncentráltak, összeszedték magukat, és magabiztosak voltak, ennek is tudható be a 4:1-es győzelem. Az első meccsen az időkérésnél azt mondtam Makszutinak, hogy ne csak simogassa a labdát, hanem engedje el a kezét. Ez bejött, s nem mellékes, hogy a felállítást is sikerült eltalálnom, mivel kerestem a Fenyvesi–Mirković és a Lupulescu–Gyurcsik meccseket, s mindkettőre sor került – mondta Mellik.

A forduló meglepetését a Csóka szolgáltatta: az előző idény döntőse Újvidéken nyert a Panonija ellen, s ezzel az őszi szezont a negyedik helyen fejezte be.

Szuperliga, 9. forduló, nők: Panonija–Csóka 1:4 (K. Tot–Kormányos 1:3, Bosančić–Hajnal 2:3, Tóth É.–Milovanović 3:0, K. Tot–Hajnal 2:3, Tóth É.–Kormányos 2:3), Novi Sad–Zenta 1:4 (A. Lupulescu–Makszuti 2:3 (9, 7, –7, –8, –7), Truzsinszki–Gyurcsik 3:1 (–10, 8, 12, 8), Fenyvesi–Mirković 1:3 (–10, –5, 11, –9), Lupulescu–Gyurcsik 2:3 (9, –12, –8, 7, –3), Fenyvesi–Makszuti 2:3 (–4, –6, 11, 9, –6)), Flip–Vojvodina 1:4 (Vujin–Radonjić 2:3, Vico–Savić 3:2, Adamović–Mijin 1:3, Vujin–Savić 1:3, Adamović–Radonjić 0:3), Obilić–Topolya 4:1 (Mendergiš–Bencsik 3:0, Halász–Ágoston 2:3, D. Vignjević–Huszka 3:2, Mendergiš–Ágoston 3:0, Vignjević–Bencsik 3:0), a Beočin–Versec mérkőzés lapzárta után ért véget.

10. Beočin 8 1 7 9

A következő forduló (január 26-án és 27-én): Vršac–Topolya, Obilić–Vojvodina, Flip–Zenta, Novi Sad–Csóka, Panonija–Beočin.

A férfiaknál a Spartacus a Versec legyőzésével már az idény felénél biztosította a bennmaradást, s nagy csodának kell történnie, hogy a biztos kieső Smederevóhoz ne a Versec csatlakozzon a bajnokság végén. A forduló rangadóját Törökkanizsán játszották, ahol az őszi bajnok és címvédő Banatnak csak Halász Krisztiánnal gyűlt meg a baja, aki mindkét egyéni mérkőzését megnyerte.

Férfiak: Spartacus–Versec 4:3 (Grbić–Zakić 2:3, Takarics–Britka 3:2, Kostadinović–Čabrilo 3:1, Grbić–Britka 0:3, Kostadinović–Zakić 3:0, Takarics–Čabrilo 0:3, Kostadinović/Takarics–Zakić/Čabrilo 3:1), Požarevac–Partizan 4:2 (Đan–Đukić 3:2, Fišer–Kocić 0:3, Klajić–Marinković 3:2, Đan–Kocić 3:2, Klajić–Đukić 0:3, Fišer–Mainković 3:0), C. zvezda–Stenes 4:1 (Pavlović–Bakić 1:3, Savić–Milivojević 3:0, Lupulescu–Smiljić 3:1, Marković–Milivojević 3:0, Lupulescu–Bakić 3:1), Obilić–Banat 2:4 (Halász–Mihailović 3:1, Karvák–Majstorović 0:3, Nagy Némedi–Petkov 0:3, Halász–Majstorović 3:1, Nagy Némedi–Gordić 0:3, Karvák–Petkov 0:3). Korábban játszották: Kikinda–Smederevo 4:0.