2024. július 30., kedd
XXI. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG

A dánok legyőzték az Európa-bajnokot…

…a lengyelek kiütötték a románokat!

A vasárnapi nyolcaddöntős mérkőzések közül csak a Dánia–Montenegró mérkőzés számított rangadónak a női kézilabda-világbajnokságon. A papírforma persze ezúttal a montenegróiakat tüntette fel esélyesnek, de köztudott, hogy a skandinávokkal sohasem lehet tudni.

A japánok nem alkottak maradandót ezen a vb-n, de jó benyomást keltettek. Képünkön Jokosimát próbálják megállítani a franciák (Fotó:  Beta)

Ezt megérezhették az Európa-bajnokok is, hiszen a dánok a 21. percben 9:8-ra vezettek, de a montenegróiak mégis fordítottak, és 12:11-re megnyerték az első félidőt. A második félidő is izgalmas volt, s szinte az utolsó pillanatokig nem lehetett tudni, ki nyer, de az idegek harcát végül a dánok bírták jobban, bár a montenegróiak a sípszóval nagyjából egy időben gólt lőttek, de azt nem adták meg!

A román–lengyel mérkőzésen az 46. percig úgy nézett ki, hogy sima román győzelem születik, hiszen addig 3-4 góllal vezettek. Ekkor azonban egy tízperces rövidzárlat következett be náluk, a lengyelek pedig 26:22-ről 26:29-re fordítottak, s előnyüket meg is tartották, a vb eddigi legnagyobb meglepetését okozva.

A többi mérkőzés nem hozott izgalmakat. A németek – miután a mérkőzés elején szétlőtték a kapufákat – könnyedén elbántak az angolaiakkal, a japánok pedig „jó szokásukhoz” híven csak a hajráig bírták, ezúttal a franciák ellen.

SZAKÉRTŐI SZEMMEL

Kilenc méterről tüzelni!

Nem volt alkalmam minden mérkőzést megnézni, így nem tudom, hogy például Montenegró miként teljesít, így csak azokat a csapatokat tudnám kiemelni, amelyek a csoportjukban is a legjobb pozíciót foglalták el. Norvégia címvédőkét egyelőre nem teljesít úgy, mint korábban, de tudni kell, hogy ott is fiatalítottak, másrészt viszont van egy Lunde nevű kapusuk, tehát játékban vannak a legfényesebb éremért.

A magyaroknak ettől kezdve nagyon oda kell figyelniük. Az Eb-n legyőzték a spanyolokat, tehát nem ismeretlen a játékuk, de ezúttal is résen kell lenni az indításaik alkalmával, s azt sem szabad elfeledni, hogy szélső poszton igen komoly a teljesítményük. Nem szabad egy az egyre betörni, hanem 9 méterről kell tüzelni, s itt Tomorinak, Bulathnak, Rédeinek és Zácsiknak lesz feladata, védekezésben meg nagyon figyelni kell. Ha sikerül ezt megcsinálni, akkor Brazília következhet, s akkor már tényleg a maximumra lesz szükség, mert a brazilok 4-5 emberrel futják a kontrákat. Elsősorban ezeket kellene megállítani.

A szerbek nem véletlenül szerették volna elkerülni a dél-koreaiakat. Európában a 6:0, illetve az 5:1 a szokásos védekezés, az ázsiaiak pedig az igen furcsa 3:3-at vagy 4:2-t játsszák előszeretettel. Itt több beállóst kell aktivizálni, hogy a koreaiak beljebb húzódjanak, s meg van oldva a feladat. Hasonló meccset várok, mint Japán ellen, azzal, hogy Dél-Korea komolyabb ellenfél.

Nyolcaddöntő

Eredmények: Németország–Angola 29:21, Franciaország–Japán 27:19, Lengyelország–Románia 31:29, Dánia–Montenegró 22:21.

Ma, Újvidék: Magyarország–Spanyolország (17.30), Norvégia–Csehország (20.15). Belgrád: Brazília–Hollandia (18), Szerbia–Dél-Korea (20.45).

Az Elnöki Kupában: Algéria–Dominikai Köztársaság 29:24, Paraguay–Ausztrália 23:21, Kína–Kongó 23:22, Tunézia–Argentína 27:21.