Mivel a Lengyelország–Oroszország mérkőzés – a szerb válogatott szemszögéből nézve – a lehető legrosszabb eredménnyel, kétgólos lengyel győzelemmel ért véget (24:22) a Dániában zajló Európa-bajnokságon, Szerbia férfiválogatottja péntek este úgy lépett pályára az olimpiai bajnok Franciaország ellen, hogy csak akkor jut a középdöntőbe, ha legalább egy pontot szerez. A döntetlentől azonban Szerbia olyan messze volt, mint Makó Jeruzsálemtől, így a 2012-es Európa-bajnokság ezüstérmese már a csoportküzdelmek után búcsúzni kényszerült.
Ez a tudat, hogy legalább egy döntetlent ki kell harcolni a franciák ellen, ahelyett hogy pluszmotivációt adott volna a szerb játékosoknak, inkább görcsös támadójátékot és gyenge védekezést eredményezett, amit a francia válogatott 6:1-es kezdéssel büntetett. Vujin és Ilić lövéseit Duomulin könnyedén védte, s az előbbi próbálkozása, amikor a hétméteres elvégzésekor az ejtése majdnem kapu mögé esett, pontos képet kapott a szerb csapat szétesett játékáról. Matić időkérése után sem változott semmi, s a franciák fél gőzzel is magabiztosan őrizték előnyüket, amely a félidő végére öt gól lett (17:12). A második játékrész elején Nikčević góljai tartották életben a szerb válogatottat, ám a másik oldalon a beállós Sorhaindót nem tudták megállítani, Joli pedig tíz hétméteresből tíz gólt lőtt, és csak az 58. percben sikerült három gólra felzárkózniuk Matić kiválasztottjainak. A szerb szövetségi kapitány próbálkozott cserékkel, s Petar Nenadić góljai, valamint a nagy sztárok (Vujin, Ilić) padra ültetése jó döntésnek bizonyult, de az aranyéremre pályázó franciák ellen ez csak egy tisztes, háromgólos vereségre volt elég (28:31).
Csak egy mondattal visszatérve az orosz–lengyel mérkőzésre: a két válogatott tagjai jól tudták, hogy egy-, két- vagy háromgólos lengyel győzelemmel (feltéve, hogy az oroszok legalább 19 gólt dobnak) mindketten továbbjutnak, amihez még csak az kell, hogy érvényesüljön a papírforma, s Franciaország legyőzze Szerbiát. A lengyelek és az oroszok jól matematikáztak, Szerbia pedig nem miattuk, hanem az oroszok és a franciák ellen nyújtott gyenge, ötlettelen, szív nélküli játéka miatt esett ki. Látva a szerb válogatott utolsó két mérkőzését, legyünk őszinték: azzal a teljesítménnyel nem is érdemelte meg a továbbjutást.
Eredmények és program
3. forduló, C csoport: Lengyelország–Oroszország 24:22 (10:14), Szerbia–Franciaország 28:31 (12:17). A csoport végeredménye: 1. Franciaország 6, 2. Lengyelország 2 (43:42), 3. Oroszország 2 (49:49), 4. Szerbia 2 (45:46) pont.
D csoport: Svédország–Horvátország 24:25, Fehéroroszország–Montenegró 29:23. A csoport végeredménye: 1. Horvátország 6, 2. Svédország 4, 3. Fehéroroszország 2, 4. Montenegró 0 pont.
Középdöntős I. csoport, január 18., szombat: Macedónia–Magyarország (16 óra), Ausztria–Izland (18.15), Dánia–Spanyolország (20:30). Január 20., hétfő: Macedónia–Izland (16 óra), Ausztria–Spanyolország (18.15), Dánia–Magyarország (20.30). Január 22., szerda: Macedónia–Spanyolország (16 óra), Ausztria–Magyarország (18.15), Dánia–Izland (20.30). A csoport állása: Spanyolország és Dánia 4, Macedónia 2, Izland és Magyarország 1-1, Ausztria 0 pont.
II. csoport, január 19., vasárnap: Oroszország–Svédország, Lengyelország–Fehéroroszország, Franciaország–Horvátország. Január 21., kedd: Oroszország–Horvátország, Franciaország–Fehéroroszország, Lengyelország–Svédország. Január 22., szerda: Franciaország–Svédország, Lengyelország–Horvátország, Oroszország–Fehéroroszország. A csoport állása: Franciaország és Horvátország 4, Lengyelország és Svédország 2, Oroszország és Fehéroroszország 0 pont.
Elődöntő (január 24., 18.30 és 21 óra).
A harmadik helyért (január 26., 15 óra).
Döntő (január 26., 17.30).