2024. július 20., szombat
MAGYAR LABDARÚGÁS

Fordulatok fordulója

Nem indult jól a címvédő számára a forduló rangadója. A Fehérvár ugyanis Stopira fejesével már a 7. percben előnybe került a Groupama Arénában. Ezt követően úgy tűnt, hogy az utóbbi hetekben a zöld-fehérek ideális felállást lelkesen kereső Csercsaszov mestere ezúttal ráérzett valamire, mert kiválasztottjai a korábbi meccsekkel eltérően ezúttal helyzetek sorát dolgozták ki. Az más kérdés, hogy azok rendre kimaradtak. A félidő utolsó percében a közönség döbbenetére Schön megduplázta a gyors ellentámadásokra berendezkedő vendégek előnyét, hosszas videózást követően a játékvezető azonban érvénytelenítette a találatot. A második félidőben Csercsaszov csatasorba állította Tokmac mellett a fiatal Lisztest, és ez utóbbi telitalálatnak bizonyult, hiszen a 60. percben ő egalizálta az állást, sőt, tíz perccel később a vendégek hatalmas védelmi hibáját kihasználva megfordította a mérkőzést. Az izgalmaknak ekkor még nem volt vége, mert nem sokkal később Schön hajszálpontos beadását Makarenko fejelte a Fradi hálójába. Úgy tűnt, a hajrában Abena találatával mégis megnyeri a rangadót a Fradi, ám a visszajátszáskor kiderült, a játékos a kezével juttatta a gólvonalon túlra a labdát, így természetesen a bíró fehérvári szabadrúgást ítélt az eset után. Az eredmény az utolsó percekben már nem változott, így a csapatok megosztoztak a pontokon.

A fehérváriaknak Stopira szerezte meg a vezető gólt (Fotó: MTI)

Vignjević vezetőedző győzelemmel tért vissza az Újpesthez. Igaz, a Zalaegerszeg elleni hazai találkozón a vendégek kezdtek jobban, ám ennek ellenére az első gólt a válogatottban az észtek ellen debütált Csoboth szerezte a liláknak. Nem sokkal később a fiatal támadó büntetőt harcolt ki csapatának, amit Boumal végzett el rendkívül gyöngén. Mivel Demjén, a zalai kapus idő előtt elmozdult a gólvonalról, a kameruni újra rúghatta a tizenegyest, ám másodjára méterekkel a kapu mellé bombázott. A szünetet követően Csoboth egy nagyszerű sprintet követően megduplázta csapata előnyét. A vendégek egyórányi játékot követően az újpesti Andzulasz öngóljával csökkentették hátrányukat, majd nem sokkal később Ubochimának köszönhetően egalizálták az állást. A találkozó végén a zalaiak játszottak fölényben, újabb gólt viszont nem tudtak szerezni. Csoboth ugyanakkor harmadjára is betalált, így az Újpest, ha nehezen is, de otthon tudta tartani a pontokat. A gólhoz kellett Demjén hatalmas hibája, a kapus ugyanis nemes egyszerűséggel rárúgta Csobothra a labdát, majd róla a játékszer a zalai kapuban kötött ki.

Az Újpesttel ellentéten a Kisvárdának nem volt elég a kétgólos előny ahhoz, hogy megnyerje a mérkőzést. A Puskás Akadémiát fogadó várdaiak Spasić duplájával bő órányi játékost követően már kétgólos előnyben voltak, ám a csereként beállt Zahedi visszahozta a felcsúti reményeket. A hajrában a Kisvárda emberhátrányba került, mivel Alić a saját tizenhatosán belül szabálytalankodott. A megítélt büntetőt Favorov értékesítette. Az utolsó percekben újabb gól már nem született.

A Honvéd–Paks-találkozón hiába kezdtek jobban a kispestiek, a vezetést Hahn találatával a tolnaiak szerezték meg. Sőt, a szünet előtt büntetőhöz is jutott a vendégcsapat, ám a gólkirályjelölt Varga a felső lécre emelte a labdát. A kiesés elől menekülő Honvéd nagy elszántsággal lépett pályára a második félidőben, ennek meg is lett az eredménye, hiszen Lukić a szünet után gyorsan kiegyenlített. Mindkét csapat veszélyes támadásokat vezetett a győztes gól megszerzése érdekében, ami végül a csereként beállt Bödének sikerült, ezzel a Paks megnyerte az összecsapást. Bognár tanítványai sorozatban ötödik győzelmüket aratták, és az újabb három pontnak köszönhetően a dobogó harmadik fokára léptek fel.

Némi meglepetésre a Mezőkövesd vasárnap délután legyőzte a második helyen álló Kecskemétet. Érdekesség, hogy az újonc csapatnak az idényben ez volt az első hazai pályán elszenvedett veresége.

A 25. forduló: Kisvárda–Puskás Akadémia 2:2 (Spasić 31. és 61.., illetve Zahedi 78., Favorov 86.), Újpest–Zalaegerszeg 3:2 (Csoboth 29., 47. és 75., illetve Andzulasz 63 (öngól) Ubochioma 66.), Honvéd–Paks 1:2 (Lukić 49., illetve Hahn 17., Böde 85.), Kecskemét–Mezőkövesd 0:1 (Beširović 51.), Ferencváros–Fehérvár 2::2 (Lisztes 60. és 70, illetve Stopira 7., Makarenko 79.).