2024. augusztus 5., hétfő
LABDARÚGÁS - EURÓPA LIGA

A Partizan harmadik veresége

Az Európa Liga C csoportjában a belgrádi Partizan az első mérkőzésen a Tottenham ellen elért döntetlen óta három vereséget gyűjtött be: október elején a görög Aszterasztól veszített idegenben 2:0-ra, utána saját közönsége előtt csúfos, 4:0-s vereséget szenvedett a török Beşiktaş ellen, s csütörtökön este szintén a török együttestől kapott ki, ezúttal 2:1-re. A Beşiktaş Demba Ba két góljával (az elsőt 11-esből lőtte) az 57. és a 62. perc között, vagyis öt perc alatt kétgólos előnyre tettek szert. A vendég fekete-fehérek a 76. minutumban Saša Marković révén szépítettek, s nem sok hiányzott, hogy kiharcolják a döntetlent: Nikola Drinčić szabadrúgása után a hazaiak kapusa csak kiütni tudta a labdát, pontosan Lazović elé, aki egyből lőtt, ám a labda a felső lécen csattant.

A csoport másik mérkőzésén az angol Tottenham 2:1-re nyert Görögországban az Aszterasz ellen.

Európa Liga, C csoport, 4. forduló: Beşiktaş-Partizan 2:1, Aszterasz-Tottenham 1:2.