2024. augusztus 5., hétfő

Szerbia kikapott, Advocaat a lemondáson gondolkozik

A szerb labdarúgó-válogatott a 2016-os Európa-bajnokság selejtezőjében, zárt kapus mérkőzésen Belgrádban 3:1 arányú vereséget szenvedett Dánia ellen. A holland Dick Advocaat kiválasztottjai jól kezdték a találkozót, ugyanis Zoran Tošić negyedik percben lőtt góljával vezettek, s az előnyt meg is őrizték a 60. percig, akkor azonban Bendtner egyenlített, két perccel később pedig Kjaer fordított. A 3:1-es végeredményt az első dán gól szerzője, Bendtner állította be a 85. percben.

Szerbia így három mérkőzésen egy pontot gyűjtött, s habár még csak 2014-es év van, egyre távolodik a 2016-os kontinensbajnokságtól, hiszen ahhoz, hogy a csapat kijusson a portugálokat kétszer, az albánokat és a dánokat idegenben kellene legyőzni. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Advocaat azt mondta, vállalja a felelősséget, hiszen ő válogatta be a nemzeti együttesbe a labdarúgókat, s elgondolkozik azon, hogy benyújtja-e lemondását még a keddi, görögök elleni barátságos mérkőzés előtt. A holland tréner hozzátette, az újságírók különösen boldogok lehettek, hiszen a csapat veszített, ő pedig a lemondáson gondolkodik. Advocaat kitért arra is, hogy az albánok elleni meccs, amely félbeszakadt, s az UEFA elvette a győzelemért járó három pontot Szerbiától, sorsdöntőnek bizonyult, hiszen azután minden megváltozott.

Az I csoport másik mérkőzésén: Portugália-Örményország 1:0.

A sorrend: 1. Dánia 4 mérkőzés/7 pont, 2. Portugália 3/6, 3. Albánia 3/4, 4. Szerbia 3/1, 5. Örményország 3/1.