Az ideiglenes vezetőség helyére március derekán Adán új klubvezetőséget választott az AFK közgyűlése. Az új elnök Kabók Edekon lett, aki néhány évvel korábban már betöltötte ezt a tisztséget, illetve az elmúlt időszakban ideiglenes megbízottként igazgatta az egyesültet.
Az ifjú elnök mellett jórészt szintén fiatalokból álló tíztagú elnökség látja el majd a teendőket az egyesületben. Az elnökség tagja lett Tóbiás András, akit egyben a klub tiszteletbeli elnökévé is választottak, továbbá Budai Zoltán, Koós Árpád, Kiss Roland, Varsi Csaba, Rohacsek Aurél, Tóbiás Endre, Morvai Szabolcs, Zaj Zoltán és Szeredi Csaba. Megválasztották a felügyelőbizottságot is, amelynek tagja Berec Csaba, Bicskei Imre és Józó Tibor.
Az AFK új vezetősége a felnőttcsapat hiányában egyelőre kizárólag az utánpótlás-neveléssel kíván foglalkozni, növelve a fiatal játékosok, az edzők és a korosztályos csapatok számát – mondta Kabók Edekon elnök.
– Az AFK-nak jelenleg 68 igazolt fiatalkorú játékosa van. Ezeket a labdarúgókat szeretnénk megtartani, illetve szeretnénk százra növelni a számukat, hogy öt korosztály tudjon működni az egyesületben, úgyhogy elég sok a tennivalónk – magyarázta Kabók. – Reményeink szerint, ha az utánpótlás-nevelésre megfelelő figyelmet fordítunk, akkor nem történik meg az a csúfság, hogy az adai labdarúgás felnőttcsapat nélkül marad, mert mi a helyi utánpótlásból szeretnénk kinevelni a saját felnőttcsapatunkat. Ez önellátó rendszer lenne, aminek eddig is működni kellett volna, de sajnos ez objektív és szubjektív okok miatt sikertelen volt. A klubban három edző, Budai Zoltán, Árok Attila és Nyári Róbert dolgozik a fiatal korosztályokkal. Számításaink szerint azonban legalább öt licences edző kellene az utánpótláshoz. Még két edzőt keresünk, aki a nyári időszaktól vagy esetleg egy éven belül be tudnak kapcsolódni a megfelelő színvonalú munkába, ugyanis a fiataloknál még fontosabb a jó edző kiválasztása, mert a fejlődésben lévő szervezetnek a terhelése és a gyerekek képzése szakembert kíván. Adán van akkora potenciál, hogy a klub akár öt-hat edzőt is tudjon alkalmazni. Ehhez nem kell máshonnan edzőket hozni, de megfelelő képzést kell biztosítani az edzőinknek, amire igény is van a részükről, illetve szükségét is látja a klubvezetés, hogy továbbképzésre küldjük őket. Más klubok is egykori játékosaikat bízzák meg az utánpótlás-neveléssel. Ez Adán sem kell, hogy másként legyen. Van rengeteg olyan helyi játékos, aki alkalmas lenne edzőnek megfelelő képzéssel – nyilatkozta az elnök, aki hozzátette: a múlt év végén a klub adósságának 80 százaléka ki lett fizetve, ami jelenleg elenyésző.
– Papírra vettetünk minden költséget, és a pénzügyi terv azt mutatja, hogy a teljes utánpótlás-nevelés a sportkomplexum fenntartásával körülbelül ugyanannyit tesz ki, mintha az első csapatot is működtetnénk. Szerintem 1,1 millió dinár fedezné a klub éves működését. Ha a jövőben nem a szülők viszik a gyerekeket a mérkőzésekre, a mi feladatunk pedig az edzők fizetésében merül ki, akkor nagy lépést tettünk előre. Ha a támogatást teljes egészében az utánpótlásra tudjuk fordítani, az hosszú távon gyümölcsöző lesz az adai labdarúgás számára. A klubban jelenleg három utánpótláscsapat működik. Nyári Róbert edző irányítja a 2006–2008-as generációhoz tartozó legfiatalabb csapatot, amely a Futbal 7-ben versenyez. Akárcsak a 2004–2005-ös korosztályhoz tartozó középső csapat, amelyet Árok Attila edző vezet. Ez a generáció a nyáron átkerül az újonc korosztályhoz, ami egyelőre nincs az egyesületben. A legidősebbekből álló pionírcsapat az 1999–2003-as korosztályt öleli fel Budai Zoltán edző vezetésével. A terveink szerint a nyártól az 1998–2000-es generáció a kadétligában fog versenyezni. Amint a feltételek adottak lesznek, azt szeretnénk, ha minden korosztályunk versenyezne a labdarúgó-szövetség megfelelő korosztályos bajnokságában. A célunk az, hogy legyen kadét-, pionír- és újonccsapatunk, valamint két csapatunk szerepeljen a Futbal 7-ben.