2024. július 17., szerda

Kikapott, de éllovas maradt a Leicester

Szombaton lejátszották a Premier League 18. fordulóját, és a Boxing Day jó néhány meglepetéssel szolgált. A listavezető Leicester City Christian Benteke gólja miatt 1:0-ra kikapott Liverpoolban, mindössze második vereségét szenvedte el a meglepetéscsapat, amely azonban a tabellán nem csúszott vissza. Az egyedüli csapat, amely megelőzhette volna, az Arsenal 4:0-ra kikapott Southamptonban – mintha az Ágyúsok megijedtek volna az élre ugrás lehetőségétől, förtelmes napot fogtak ki, egy épkézláb helyzetet nem tudtak kialakítani, miközben a hazaiak akciót akcióra halmoztak, és ekkora különbséggel is megérdemelten nyertek. Sorozatban harmadszor vesztett a Manchester United, ezúttal a Stoke vendégeként, az sem lenne meglepő, ha Louis van Gaalnak megköszönnék a munkát.

Nem minden nagycsapat vesztett, a Manchester City 4:1-re nyert a Sunderland ellen, amivel ismét belátható közelségbe került a Leicester, Arsenal pároshoz, míg a Tottenham a Norwich elleni 3:0-val a negyedik helyét szilárdította meg a tabellán, a Chelsea pedig Diego Costa duplájával pontot mentett a Watford elleni hazai meccsen – pedig akár nyerhetett is volna, ha Oscar nem csúszik el büntetőrúgás közben a 80. percben.

A sűrű karácsonyi-újévi program úgy hozta, hogy a következő fordulót már ma, holnap és holnapután lejátsszák, és két mérkőzést mindenképp érdemes külön kiemelni: a Manchester United ma 18.30-kor a Chelsea-t fogadja két rossz formában lévő csapat rangadóján, míg holnap 20.45-kor két bajnokesélyes együttes csap össze, a Leicester a Manchester Cityt fogadja.

Angol bajnokság, 18. forduló: Stoke City–Manchester United 2:0, Bournemouth–Crystal Palace 0:0, Liverpool–Leicester City 1:0, Tottenham–Norwich City 3:0, Manchester City–Sunderland 4:1, Chelsea–Watford 2:2, Swansea City–WBA 1:0, Aston Villa–West Ham United 1:1, Newcastle United–Everton 0:1, Southampton–Arsenal 4:0.