2024. július 22., hétfő
VB-SELEJTEZŐ

Cavaniék nagy lépést tettek

Egy percnek sem kellett eltelnie Montevideóban, hogy Uruguay vezessen Venezuela ellen a vb-selejtező 16. fordulójában, ahol végül 4:1-es hazai diadal született. Bentancur villámgyors gólja után De Arrascaeta duplázta meg a vezetést (23.), Cavani pedig még a nagyszünet előtt látványos ollózással talált be (45+1.) a Farinez kapus által üresen hagyott portába. Nem sokkal a térfélcsere után már 4:0 állt a kijelzőn Suárez büntetője után (53.), és nagyobb arányú is lehetett volna a siker, ha Cavani gólját les miatt nem érvénytelenítik. A 65. percben Martinez becsületgólja alakította ki a végeredményt, ami után Uruguay elfoglalta a negyedik, utolsó közvetlen vb-szereplést érő helyet.

Ázsiában is folytatódott a kvalifikáció, ahol továbbra is rezeg a léc az ausztrálok számára, akik csak 2:2-es döntetlent hoztak össze Ománban, a csoportban Szaúd-Arábia és Japán áll legjobban. Az A jelű hatosban Irán és Dél-Korea már bebiztosította szereplését a mundiálon.

Francia bajnokság, pótlás a 14. fordulóból: Lyon–Marseille 2:1. Az élcsoport (22 forduló után): PSG 53, Nice 42 (–1), Marseille 40 pont stb.

Vb-selejtező, Dél-Amerika, 16. forduló: Bolívia–Chile 2:3, Uruguay–Venezuela 4:1, Argentína–Kolumbia 1:0, Brazília–Paraguay 4:0, Peru–Ecuador 1:1.