2024. szeptember 9., hétfő
TENISZ

Troicki magabiztos rajtja

Viktor Troicki az 1. fordulóban erőnyerő volt a szófiai tornán, a második körben pedig magabiztosan múlta felül a német Daniel Brandsot. A 2. helyen kiemelt és a ranglistán jelenleg 25. szerbiai teniszező mindkét játszmában egyszer nyerte el a német kezdőütését, ami bőven elegendő volt a negyeddöntőhöz. A nyolc között Troicki ellenfele ma a német Philipp Kohlschreiber és a bosnyák Damir Džumhur találkozójának továbbjutója lesz.

A Sarm es-Sejkben zajló futures 2. fordulójában győztes Nikola Milojević a naprakész ranglistán Szerbia 5. legjobb teniszezőjévé lépett elő. Ezt a pozíciót Györe Lászlótól vette át, aki újabb 35 pozíciót esett vissza, s hétfőn a 260. helyre csúszik, azaz Miljan Zekić is megelőzi.

A 17-szeres Grand Slam-bajnok Roger Federer könnyebb meniszkuszműtéten esett át, és ezért kihagyja a februári tornákat. Federer nem játszik Rotterdamban és Dubajban, összesen azonban csak 250 pontot veszít, míg a visszatérést az amerikai 1000-es tornákra tervezi.

SZÓFIA. – A férfitorna 2. fordulójában: Troicki–Brands 6:4, 6:3, G. López–Bašić 6:3, 6:4, Seppi–De Bakker 6:2, 6:1.

MONTPELLIER. – A férfitorna 1. fordulójában: Roger-Vasselin–Monfils 6:4, 7:6, 2. forduló: Bagdatisz–Taro 6:2, 7:6, Gasquet–Gulbis 6:4, 6:4, A. Zverev–Čilić 7:6, 7:6.

QUITO. – A férfitorna 2. fordulójában: Carreno–Cervantes 6:7, 7:6, 6:2, Bellucci–Montanes 6:2, 6:4, Lorenzi–Falla 6:3, 6:2, Tomić–Carballes 6:3, 2:6, 6:4.

SARM ES-SEJK. – A futures 2. fordulójában: Milojević–Devjatjarov 7:6, 6:2.

ANTALYA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Bukta–Kennel 5:2 – feladás.