2024. szeptember 9., hétfő
TENISZ

Györe a négy között

Nincs megállás Hammametben, Györe László tegnap is magabiztosan nyert, és bejutott a futures torna elődöntőjébe. Györe 4:0-s vezetéssel nyitotta a meccset, és rutinosan zárta az első játszmát, de a második elején valamivel gyöngébben adogatott, emellett a chilei Bastian Malla is felszabadultabban játszott. A zentai játékos jutott elsőnek előnyhöz, majd elveszítette az adogatást, és 4:4-ig egyenrangú csata folyt. Ekkor Györe Ismét breakhez jutott, végül saját adogatásán könnyen nyerte a találkozót. Györe ma az elődöntőben a 23 éves és a ranglistán 317. orosz Alekszen Vatutinnal mérkőzik, aki tavaly háromszor találkozott szerbiai ellenféllel. Nikola Milojevićtől kikapott, Miki Jankovićot pedig kétszer is legyőzte.

Bravúros győzelmet aratott São Paulóban Dušan Lajović. Az ópázovai teniszező a 2. fordulóban a torna első kiemeltjét, a francia Benoit Paire-t győzte le három játszmában, és az éjjel az elődöntőért a 25 éves és a ranglistán 140. portugál Gastao Eliasszal játszott.

Acapulcóban két rangadó volt műsoron. Az egyikben az amerikai Sam Querrey megállította 18 éves honfitársa, Taylor Fritz menetelését, a másikban pedig az osztrák Dominic Thiem váratlanul könnyen verte a bolgár Grigor Dimitrovot. A dohai női torna negyeddöntőjében meglepetés született, a német Andrea Petković ugyanis tetszetős játékkal legyőzte a ranglistán negyedik spanyol Garbiñe Muguruzát, és az elődöntőben a torna meglepetésével, a 15 éves lett Jelena Osztapenkóval mérkőzhetett, míg a lengyel Agnieszka Radwanskának a spanyol Carla Suárez volt az ellenfelet.

SÃO PAULO. – A férfitorna 2. fordulójában: Lajović–Paire 6:0, 4:6, 6:3, Cuevas–Bagnis 6:3, 7:5, Monteiro–Muñoz 4:6, 6:3, 6:2.

ACAPULCO. – A férfitorna negyeddöntőjében: Dolgopolov–Haase 6:3, 6:3, Querrey–Fritz 2:6, 6:4, 6:4, Tomić–Marcsenko 7:5, 7:5, Thiem–Dimitrov 7:5, 6:2. Nők, negyeddöntő: Wickmayer–Pavljucsenkova 6:3, 7:6, Stephens–Oszaka 6:3, 7:5, Cibulková–Larsson 3:6, 6:2, 6:3, McHale–Lučić 6:4, 6:7, 6:2.

DOHA. – A női torna negyeddöntőjében: A. Radwanska–Vinci 3:6, 6:2, 6:3, Petković–Muguruza 6:1, 5:7, 6:2.

HAMMAMET. – A futures negyeddöntőjében: Györe–Malla 6:2, 6:4. Nők, negyeddöntő: Papamihail–Lukács 6:2, 5:7, 6:2.

AN-NING. – A futures negyeddöntőjében: Zekić–Vang 6:2, 6:2.

SARM ES-SEJK. –A futures negyeddöntőjében: Tepavac–Maamoun 7:6, 6:4.