2024. szeptember 9., hétfő
TENISZ

Györe még tízet javított

Györe László sikerrel vette a harmadik akadályt is az 50 ezer dollár összdíjazású torinói challengeren. A 21 éves zentai játékos mindössze 68 perc alatt győzte le az olasz Edoardo Eremint, és szombaton az elődöntőben lesz érdekelt. A leginkább szembetűnő, hogy Györe az olasz ellen magabiztosan adogatott, amikor eltalálta az első szervát, a pontok 85 százalékát gyűjtötte be, és a második adogatáson is elfogadható 50 százalékot tudott. Györe csak egy kettős hibát vétett, egyetlen breaklabdával szembesült, és azt is hárította, míg ellenfele adogatását háromszor nyerte el. Györe ma a négy között – immár újabb tíz helyet javítva a ranglistán – a 25 éves és 117. portugál Gastao Eliasszal vív meg.

Ana Ivanović ismét fennakadt a rostán. A stuttgarti torna 2. fordulójában a belgrádi teniszező várható vereséget szenvedett a cseh Karolína Plíškovától, akitől az idén már harmadszor, összesen pedig ötödször kapott ki ugyanannyi meccsen. Ivanović az adogatáson bukott el, ötször is leadta szervajátékát, közben az ellenfél adogatását csak kétszer nyerte el, így mindössze 68 perc játék után búcsúzott a rangos németországi tornától. Ugyanott vaskos meglepetés a ranglistán 71. német Laura Siegemund fölényes győzelme a nemrég még második, Stuttgart után pedig már csak hetedik román Simona Halep ellen. Ezek után a címvédő német Angelique Kerber és a lengyel Agnieszka Radwanska maradnak a legesélyesebbek a végső győzelemre.

Miki Janković a kazah Simkentben az első kiemelt ottani Dmitrij Popkót is legyőzte, így ma a döntőben páros partnerével, a moldovaiból fehérorosszá lett Maxim Dubarencóval játszik, akitől három hete Heraklionban három játszmában kapott ki. Janković idei első, összesen 5. serlegéért lép pályára.

Első kiemeltet vert Lukács Vanda is. A pályafutása második serlegéért harcoló magyar a hammameti negyeddöntőben a francia Manon Arcangiolit győzte le a 9 kettős adogatási hiba ellenére. A magyar teniszező ellenfele a mai elődöntőben az idén a tunéziai városban már három titulust nyert olasz Angelica Moratelli lesz.

BARCELONA. – A férfitorna nyolcaddöntőjében: Nisikori–Chardy 6:3, 7:5, Dolgopolov–Hacsanov 6:4, 7:5, Zsaziri–A. Zverev 7:6, 6:4, Paire–Cuevas 6:2, 6:4, Kohlschreiber–F. López 6:7, 7:5, 6:3.

BUKAREST. – A férfitorna 2. fordulójában: Verdasco–Albot 6:3, 6:1, Haase–Tomić 7:6, 5:7, 6:3, Delbonis–Marcsenko 7:5, 6:2, negyeddöntő: Delbonis–Cecchinato 6:2, 6:2.

STUTTGART. – A női torna 2. fordulójában: Ka. Plíšková–Ivanović 6:4, 6:2, Suárez–Friedsam 6:2, 6:2, Siegemund–Halep 6:1, 6:2, A. Radwanska–Petković 1:6, 6:1, 6:2, Vinci–Görges 6:3, 6:4, negyeddöntő: Kerber–Suárez 6:2, 6:4.

ISZTAMBUL. – A női torna 2. fordulójában: Szevasztova–Larsson 6:4, 6:3, Kučová–Bondarenko 6:3, 1:6, 7:5, Büyükakçay–Cirstea 6:4, 6:2, Kozlova–Flipkens 6:3, 6:4, negyeddöntő: Kovinić–Szakari 1:6, 6:1, 6:2.

TORINO. – A challenger negyeddöntőjében: Györe–Eremin 6:3, 6:3.

SIMKENT. – A futures elődöntőjében: M. Janković–Popko 7:5, 7:5.

ORANGE PARK. – A futures 2. fordulójában: Kecmanović–Nevolo 6:3, 6:0.

HAMMAMET. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Kobelt–Argyelán 7:6, 4:6, 6:2, negyeddöntő: Lukács–Arcangioli 6:4, 6:1.