2024. július 17., szerda
TENISZ

Đoković és Györe is három játszmában nyert

Sikeres napjuk volt kedden a szerbiai teniszezőknek Rómában és Szamarkandban is, hiszen Novak Đoković, Viktor Troicki és Bojana Jovanovski az olasz fővárosban, Györe László és Peđa Krstin pedig az üzbegisztáni tornán mutatkozott be győzelemmel.

Könnyűnek indult az első fordulóban erőnyerő Đoković dolga a spanyol Nicolas Almagro ellen a második körben, hiszen az első játszmát 6:1-re megnyerte. A másodikban viszont rövidítést játszottak, amelyet ellenfele nyert 7:5-re, így a világelső harmadik játszmára kényszerült, amelyet egyetlen breaklabdáját kihasználva végül 6:3-ra megnyert. A harmadik körben a Thomaz BelucciRoberto Bautista-Agut párharc győztese lesz az ellenfele. Sokkal nehezebb meccset nyert meg Troicki, aki az ausztrál színekben versenyző Bernard Tomić ellen diadalmaskodott három rövidítést követően. Troicki ma a 2. fordulóban a spanyol Feliciano Lópezzel méri össze erejét. Ugyanitt három szettben jutott tovább Bojana Jovanovski is, aki a francia Caroline Garciát múlta fölül, ma a második fordulóban az amerikai Madison Keys vár rá, Ana Ivanović pedig az orosz Darija Gavrilova ellen kezd a második fordulóban.

Remekül kezdte az üzbegisztáni Szamarkandban zajló futures tornát a zentai Györe László és Peđa Krstin. Azok után, hogy kedden a kettejük alkotta páros sikerrel vette az első fordulót – ma a Myneni/Sharan indiai párossal vívnak meg a negyeddöntőben –, egyéniben bejutottak a második fordulóba. Krstin a hazai Temur Iszmailov ellen diadalmaskodott két 6:3-as játszmában, míg Györe második egymás elleni meccsükön is három szettben múlta fölül a bosnyák Aldin Šetkićet. A világranglistán 209. helyezett, 19 esztendős teniszező az első játszmában nem találta a ritmust, három kettős hibát is vétett, első adogatásait 70, a másodikokat 60 százalék alatt tudta pontra váltani, így Šetkić 6:3-mal játszmaelőnybe került. A második szettben Györe már 87 százalékban hozta az első és 75 százalékban a második adogatásait, 6 ászt is ütött, és a kettőből egy breaklabdát kihasznált, így 6:3-mal egyenlített. A harmadik játszmában volt a legkiegyensúlyozottabb a játék, Györe 22 első adogatásából 18 pontot nyert, az egyetlen breaklabdáját kihasználva végül 6:4-re nyert. A zentai játékos ma az indiai Yuka Bhambrival mérkőzik meg 7.30-tól, Krstin ellenfele a spanyol Adrian Menendez-Maceiras, míg a harmadik szerbiai képviselő, Nikola Milojević a brit Brydan Kleinnel találkozik.

RÓMA. – A férfitorna 1. fordulójában: Garcia-López–Čilić 6:4, 6:3, Bellucci–Schwartzman 6:4, 4:3 – feladás, F. López–Kyrgios 6:4, 7:6, Dolgopolov–Kližan 6:4, 6:1, Troicki–Tomić 7:6, 6:7, 7:6, 2. forduló: Wawrinka–Mónaco 4:6, 6:3, 6:2, Đoković–Almagro 6:1, 6:7, 6:3.

Nők, 1. forduló: Dulgheru–Doj 6:7, 6:3, 6:3, Suárez-Navarro–Barthel 6:4, 2:6, 6:3, Mladenović–Puig 7:5, 6:2, Gavrilova–Benčić 6:7, 7:5, 6:2, Szvitolina–Pennetta 6:4, 6:2, Begu–U. Radwanska 4:6, 6:2, 6:1, Jovanovski–Garcia 7:6, 4:6, 6:2, 2. forduló: Sarapova–Gajdošová 6:2, 3:1 – feladás.

SZAMARKAND. – A férfitorna 1. fordulójában: Györe–Šetkić 3:6, 6:3, 6:4, Krstin–Iszmailov 6:3, 6:3.

BOL. – A futures 1. fordulójában: Brkić–Gödry 6:1, 6:4, Wörner–Borsos 6:1, 7:5, Zekić–Đ. Đoković 6:0, 6:1. A női ITF-torna 1. fordulójában: Bukta–Riembau 6:1, 6:0, Pantucková–Spremo 6:7, 6:4, 7:6.

AKKO. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Totka–Sztotyka 6:0, 7:5.

ZIELONA GÓRA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Marinković–Sosnowska 6:3, 6:3, Bonić–Forys 6:3, 6:1.