2024. szeptember 9., hétfő
TENISZ

Janković 14. serlege

Több mint két év után Jelena Janković újra WTA-tornát nyert. A volt világelső a guangzhoui döntőben a tehetséges cseh Denisa Allertovát győzte le, ami pályafutása összesen 14. tornagyőzelme. Ez után a diadal után a szerbiai teniszezők jelen korosztályának 93 trófeája van, ami szép teljesítmény akkor is, ha tudjuk, hogy ebből Novak Đoković maga 55-öt szerzett. Janković a szerzett pontokkal maradt a ranglista 25. helyén, de egészen megközelítette a 24. helyezett Venus Williamset.

A tokiói tornát a lengyel Agnieszka Radwanska nyerte, ami pályafutása 15. diadala, és amivel újra visszajutott a tíz legjobb közé. A svájci Belinda Benčić elleni két játszmás győzelmével Radwanska a ranglista 7. helyéig haladt. Szöulban a román Irina Camelia Begu nyert, amivel második WTA-trófeáját szerezte meg.

A kínai Vuhan erős összetételű női tornáján, amelyen Marija Sarapova hosszabb szünet után újra pályára lép, Ana Ivanović a 9. kiemelt, első ellenfele pedig a román Alexandra Dulgheru lesz. A sors fintora, hogy győzelem esetén Ana a 2. fordulóban újra a szlovák Dominika Cibulkovával mérkőzhet, akitől rövid időn belül kétszer is veszített. Ana vigasza, hogy visszajutott a ranglista 10. helyére. A legjobb tízből Caroline Wozniacki és Angelique Kerber estek ki. Jelena Janković a selejtezőből az erős brit Heather Watsont kapta, míg a selejtezőn túljutott Babos Tímeát a cseh Barbora Strycovával sorsolták össze. Ők tegnap már játszottak is, és a papírformának megfelelően a cseh jutott tovább. Taskentben Bojana Jovanovski a lett Jelena Osztapenkóval kezd, Aleksandra Krunić a selejtezőből vár ellenfelet, a 2. fordulóban pedig lehetséges a szerb rangadó.

Kuala Lumpurban a spanyol David Ferrer az első, Viktor Troicki pedig az 5. kiemelt. A szerb az 1. fordulóban a moldvai Radu Albottal játszik, győzelem esetén pedig a 2. körben a kazah Mihail Kukuskin a lehetséges riválisa. A kínai Senzsenben szerbiai játékos nincs, az első két kiemelt pedig Tomáš Berdych és Marin Čilić lesz.

Az 50 ezer dolláros összdíjazású római challengeren három szerbiai és egy magyar indul. Dušan Lajović a spanyol Ruben Ramirez-szel, Filip Krajinović az argentin Pedro Cachinnal, a Nagyszebenben elődöntős Miljan Zekić az olasz Filippo Volandrival, Fucsovics Márton pedig a francia Calvin Hemeryvel kezd.

TOKIÓ. – A női torna elődöntőjében: Benčič–Wozniacki 6:2, 6:4, A. Radwanska–Cibulkova 6:4, 6:1, döntő: A. Radwanska–Benčič 6:2, 6:2.

GUANGZHOU. – A női torna döntőjében: Janković–Allertova 6:2, 6:0.

SZÖUL. – A női torna elődöntőjében: Szasznovics–Schmiedlova 3:6, 6:3, 6:3, Begu–Van Uytvanck 6:0, 6:2, döntő: Begu–Szasznovics 6:3, 6:1.

VUHAN. – A női torna selejtezője 1. fordulójában: Babos–Hlavačkova 6:3, 6:1, 2. forduló: Babos–Tomljanović 7:6, 6:7, 6:2. 1. forduló: Strycova–Babos 7:6, 6:2, Lučić–Stosur 6:2, 6:1, Vandeweghe–Curenko 6:2, 2:6, 6:3, Azarenka–Davis 6:2, 7:6, Görges–Cornet 6:3, 6:3, Konta–Petković 6:4, 7:5, Pavlucsenkova–Kuznyecova 6:0, 6:1, Szvitolina–Hantuchova 6:4, 6:4, Gavrilova–Pereira 6:2, 7:6, Lepcsenko–S. Cseng 6:4, 6:0, Niculescu–Liu 6:1, 6:1.

SZENTPÉTERVÁR. – A férfitorna negyeddöntőjében: Sousa–Bolelli 7:6, 7:6, Bautista–Pouille 6:2, 6:3, Raonić–Robredo 6:1, 6:2, elődöntő: Sousa–Thiem 6:4, 7:6, Raonić–Bautista 6:2, 7:6.

METZ. – A férfitorna negyeddöntőjében: Kližan–G. Lopez 4:6, 6:3, 7:6, Simon–Müller 6:4, 6:4, Tsonga–Mahut 6:7, 6:3, 7:5, Kohlschreiber–Wawrinka – küzdelem nélkül, elődöntő: Simon–Kližan 6:4, 6:4, Tsonga–Kohlschreiber 6:3, 6:4.

NAGYSZEBEN. – A challenger negyeddöntőjében: Ungur–Lajović 6:4, 2:6, 6:3, elődöntő: Riba–Zekić 6:3, 7:5.

NAGYSZOMBAT. – A challenger negyeddöntőjében: Škugor–Fucsovics 6:7, 6:0, 6:3.

MARKHAM. – A futures negyeddöntőjében: Rubin–Tepavac 6:4, 4:6, 6:3.

BOL. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Stokke–Szlavikovics 6:3, 6:1.

BRNO. – A női ITF-torna elődöntőjében: Zovincova–Bukta 6:2, 5:7, 6:2.