2024. szeptember 9., hétfő
TENISZ

Györe a negyeddöntőben

Györe László ugyan nem teljesített olyan jól, mint a rajton Lorenzi ellen, de a tegnapi casablancai játéka így is túl jó volt a francia Maxime Chazal ellen. A zentai teniszező négyszer nyerte el riválisa kezdőütését, és csak egy breaket engedélyezett, s mint az 1. fordulóban, ezúttal is a harmadik meccslabdával harcolta ki a negyeddöntőt, amelyen a 35 éves spanyol Albert Montanes lesz az ellenfele, akivel első egymás közötti meccsét vívja.

Novak Đoković abban a stílusban kezdett Sanghajban, ahogyan a pekingi tornát játszotta végig. A szlovák Martin Kližan ellen ugyan nem kellett teljes erőbevetéssel játszania, a világelső így is csak három játékot adott le. Đoković ma 9 óra után a nyolcaddöntőben a spanyol Feliciano Lópezzel találkozik, aki ellen 6:0-ra vezet. Novak legutóbb a US Open negyedöntőjében győzött négy játszmában, három éve pedig Sanghajban a negyeddöntőben könnyen nyert.

Viktor Troicki jól kezdett a Roland Garros bajnoka ellen, 3:1-re vezetett az első játszmában, de megengedte a svájci Stan Wawrinkának, hogy kiharcolja a rövidítést. Annak elvesztése után Troickin kiütköztek a kishitűség jelei, s a második szettet 0:4-ről már nem lehetett megmenteni. Egy kivétellel a többi esélyes is továbbjutott. Az egyetlen meglepetés az ausztrál Bernard Tomić győzelme a spanyol veterán David Ferrer ellen.

Jelena Janković bejutott a legjobb nyolc közé a hongkongi női tornán. A volt világelső szerb csak két játékot engedélyezett az orosz születésű ausztrál Anastasia Rodionovának. Janković a negyeddöntőben szintén Ausztráliában élő orosszal, a 21 éves és tehetséges Daria Gavrilovával mérkőzik, akivel még nem volt alkalma csatázni.

Bojana Jovanovski negyeddöntős a tiencsini tornán. A szerb játékos a 2. fordulóban egészen könnyedén győzte le az orosz Jelena Vesznyinát, következő ellenfele pedig a francia Kristina Mladenović, akitől bő egy hónapja a US Openen kikapott. A kínai tornán Babos Tímea is nagyszerűen szerepel. A magyar teniszező fölényesen múlta felül a magasabban rangsorolt amerikai Alison Riske-et, és a negyeddöntőben a torna egyik fő esélyesével, a cseh Karolína Plíškovával vívhat meg. A 3. helyen kiemelt cseh nyerte korábbi két meccsüket, legutóbb augusztusban Cincinnatiben is.

Aleksandra Krunić az idén harmadszor is legyőzte a US Open döntősét, az olasz veterán Roberta Vincit. A szerb teniszező három játszmában nyert, győzhetett volna gyorsabban is, de a második játszmában leadta a 4:2-es vezetést. Krunić ezzel valószínűleg marad a 100 legjobb között, a linzi torna negyeddöntőjében pedig a 25 éves és a ranglistán 49. német Mona Barthellel játszik, akivel korábban még nem találkozott. A linzi tornán még két meglepetést jegyeztek, kiesett ugyanis Andrea Petković és Lucie Šafářová is.

Filip Krajinović magabiztosan jutott túl az első rennes-i akadályon. A zombori játékos az ismeretlen francia Maxime Janvier-vel játszott, azonnal 5:1-re elhúzott, majd a mérkőzés egyenrangú mederbe terelődött. Krajinović a fölényét a második játszma hajrájában érzékeltette, amikor 4:5-ről zsinórban három játékot nyert. Filip a 2. fordulóban a 33 éves és a ranglistán 226. cseh Jan Mertllel találkozik, ami első idei meccsük lesz.

SANGHAJ. – A férfitorna 2. fordulójában: Đoković–Kližan 6:2, 6:1, Wawrinka–Troicki 7:6, 6:3, Murray–Johnson 6:2, 6:4, Berdych–Sock 7:6, 4:6, 6:4, Nisikori–Kyrgios 1:6, 6:4, 6:4, Tomić–Ferrer 6:4, 6:2, Isner–Goffin 6:3, 7:6, Simon–L. Mayer 6:7, 6:4, 6:2, Anderson–Fognini 6:3, 7:6, Gasquet–Pospisil 6:4, 3:6, 6:4, Raonić–Bautista 6:4, 6:7, 7:6, F. López–Thiem 6:7, 7:6, 6:3, Nadal–Karlović 7:5, 6:7, 7:6.

HONGKONG. – A női torna 1. fordulójában: Kerber–Schiavone 6:7, 6:2, 6:3, 2. forduló: Janković–Rodionova 6:0, 6:2, Stosur–Puig 6:4, 6:4, Gavrilova–Arruabarrena 7:6, 6:1, Watson–Lee 6:0, 6:7, 6:4.

LINZ. – A női torna 1. fordulójában: Larsson–Petković 3:6, 6:3, 6:4, Mitu–Šafářová 6:3, 6:4, Pavljucsenkova–Siniaková 7:6, 6:0, Barthel–Bertens 7:5, 3:6, 6:2, Allertova–Koukalova 6:2, 4:6, 6:1, 2. forduló: Krunić–Vinci 6:1, 6:7, 6:1, Woznaicki–Lučić 3:6, 7:6, 6:4.

TIENCSIN. – A női torna 1. fordulójában: Jovanovski–Vesznyina 6:3, 6:1, Babos–Riske 6:3, 6:3, Mladenović–U. Radwanska 6:4, 6:4, Ka. Plíšková–Linette 6:2, 6:1.

CASABLANCA. – A challenger 2. fordulójában: Györe–Chazal 6:3, 6:3.

RENNES. – A challenger 1. fordulójában: Krajinović–Janvier 6:4, 7:5.

TOOWOOMBA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Mohammed–Gálfi 4:6, 6:4, 6:4, Birrell–Totka 6:1, 6:3.

ANTALYA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Stolmár–Detiuc 6:1, 6:2.

SANTA MARGHERITA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Lukács–Pratesi 6:1, 6:1, Radanović–Cucca 6:1, 6:0.