2024. szeptember 9., hétfő
TENISZ

Szerb csúcs Melbourne-ben

Ha valamennyien rajtképesek lesznek, a szerb teniszezők csúcsot döntenek Melbourne-ben, a következő idény első Grand Slam-tornáján, hisz az egyéni mezőnyben 11-en lesznek. Csupán a sérült Filip Krajinović szereplése kérdéses, aki a jelen állás szerint a selejtező első kiemeltje, ha viszont az előtte állók közül csak egy is lemondja, a zombori játékos főtáblás lesz Novak Đoković, Viktor Troicki, Dušan Lajović, Janko Tipsarević, Ana Ivanović, Jelena Janković, Bojana Jovanovski és Aleksandra Krunić társaságában. A selejtezőre a ranglistán elfoglalt helyezés alapján Györe László, Jovana Jakšić és Ivana Jorović jogosult. Utóbbi ezt a múlt héten, a nagyszerű ankarai játékkal érdemelte ki. A 19 éves čačaki teniszezőnő a negyeddöntőtől kezdve három magasabban rangsorolt játékost győzött le az 50 ezer dolláros összdíjazású tornán: a holland Cindy Burgert, a horvát Jana Fettet és végül a török Çağla Büyükakçayt. Ez a 8. diadala az ITF-rangban, amellyel – eddigi legjobbján 29-et javítva – feltört a ranglista 190. helyére. Az ankarai zárómeccs a harmadik játszma 6. játékában dőlt el, amikor Ivana kihasználta a 3. breaklabdát, és 4:2-es vezetést szerzett, amit már nem engedett ki a kezéből.

Sikeres volt Nikola Milojević is, aki újra nyert Tunéziában, ez neki is a 8. ITF-diadala, amivel feltör a ranglista 241. helyére, vagyis eddigi legjobbját 39 pozícióval javítja meg, s immár Szerbia 6. legmagasabban rangsorolt játékosa.

EL KANTAOUI. – A futues elődöntőjében: Milojević–Joncour 6:4, 7:6, döntő: Milojević–Ghorbel 6:2, 4:6, 6:3.

ANTALYA. – A futures negyeddöntőjében: Heyman–Tepavac 7:6, 7:5.

ANKARA. – A női ITF-torna elődöntőjében: Jorović–Fett 6:2, 5:7, 3:1 – feladás, döntő: Jorović–Büyükakçay 7:6, 3:6, 6:2.

MUMBAI. – A női ITF-torna elődöntőjében: Haas–Erić 6:1, 6:1.