2024. szeptember 12., csütörtök

Bojana kiesett

Nem sikerült még egy figyelmet érdemlő helyezést elérnie a 21 éves Bojana Jovanovskinak, hisz a birminghami nyolcaddöntőben a román Sorana Cirsteától kapott ki három játszmában. Bojana az első szettet gyorsan elveszítette, a másodikban azonos eredménnyel vágott vissza, s amikor már azt hihettük, hogy zsinórban harmadszor is játszmahátrányból fordít, elfogyott a szusz, és a román a végén is nagy fölényt élvezett.

Jelena Jankovićnak az elődöntő jelentette a végállomást Nürnbergben: a csütörtök esti meccsen a negyeddöntőben esélyt sem adott a spanyol veterán Lourdes Domingueznek a győzelemre. Jelena az elődöntőben a szabadkártyával szereplők rangadóján a tuzlai születésű német Andrea Petkovićtyal került szembe, akivel 2:3 volt a mérlege, ami tovább romlott, mivel Petković 6:4, 6:3-ra nyert.