Spör Mária, Zentagunaras: – Egy cipővásárlást követően kellett reklamálnom, és azt tapasztaltam, hogy hazánkban ez nem igazán működik. Egy nem olcsó cipőről volt szó, amelynek másfél hónappal a megvétel után levált a talpa. Visszavittük a boltba, és azt mondták, hogy van ilyen, de éppen erre az árura nem érvényes a garancia. Ebben az esetben negatív tapasztalatom volt, de egyébként is az a véleményem, hogy a hazai piacra nem minőséges áru kerül.
Huzsvár Attila, Szabadka: – A feleségem nagyanyja postai utánvétellel rendelt egy étkészletet, és a gyorspostai szállítás során megsérült az egyik elem. Felhívtam a cég vevőszolgálatának a számát, és elmondtam, hogy kézbesítés során megsérült az áru. Fölvették az adatainkat, és 3–5 napon belül újat küldtek a sérült termék helyett. Ezzel a vállalattal kapcsolatban pozitív a tapasztalatom, de Szabadkán elég sok keleti érdekeltségű cég működik, nem is biztos, hogy termékeik jó minőségűek.
Ficze Tímea, Bácsfeketehegy: – Szerintem az embereknek jogukban van tudni, hogy pl. mi van a megvásárolt ételekben, de ez sokszor csak papíron van így. Az egyik kolléganőm a napokban kenyeret vásárolt, és amikor hazament, észrevette, hogy az alja penészes. Több ismerősömtől is hallottam hasonlót, és legtöbbször nem is fogadják vissza az ilyen romlott terméket. Azt is észrevettem, hogy gyakran lejárt termékeket raknak ki a polcra, de ez ügyben sem lehet sokat tenni.
Lackó Anikó, Topolya: – Vannak fogyasztói jogaink, de nem mindig tudunk élni velük. Attól is függ, hogy hol reklamálunk. A nagyobb cégeknél könnyebben visszacserélik a hibás terméket, de a kisebbeknél nem ez a helyzet. Pl. technikai termékeknél gyakran előfordul, hogy hónapokig megváratják az embert, vagy szóba sem állnak vele. Ennek ellenére azt mondom, hogy a fogyasztóknak ki kell állniuk a jogaikért.