Hosszú a kishegyesiek által elért tavalyi és idei sikerek sora, de várható, hogy ez a felsorolás még hosszabb lesz – mondta többi között évértékelő beszédében ifj. Juhász Bálint, a kishegyesi helyi közösség tanácsának elnöke a szombaton este megtartott ünnepi műsoron, amelyen átadták a díszpolgári és tiszteletbeli polgár címet, valamint a dicsérő okleveleket. A rendezvényen jelen volt Egeresi Sándor, a Tartományi Képviselőház elnöke, Bognár Sándor konzul, Csíkos János tartományi ifjúsági és sportügyi segédtitkár, Faragó Péter, a román parlamant képviselője, továbbá Békésszentandrás Isaszeg, a XVI. kerület, Kelebia, Örkény, Tompa, Kocsér testvértelepülések polgármesterei, és először vett részt az erdélyi Simonyifalva küldöttsége, valamint a szomszédos bajsa képviselői.
A díszpolgári címet az idén Holló András kapta, aki számos sportszervezetben és civilszervezetben tevékenykedett, alapító tagja volt a történelmi VMDK helyi szervezetének, a kilencvenes években részt vett a márciusi megemlékezéseken és a hegyesi csata emlékművének visszaállításában. A címet beteg édesapja helyett lánya, Emese vette át. A tiszteletbeli polgár címet a békésszentandrási Molnár Imre kapta, aki mint az indoklásban elhangzott, akkor sem feledkezett meg hegyesi barátairól, amikor sokan mások elfelejtettek bennünket, a bombázások idején gyógyszerszállítmányt gyűjtött és hozott Kishegyesre. Köszönőoklevelet kapott a Kishegyesi Nők Fóruma civilszervezet, valamint a Dombos kamarazenekar.
Az ünnepségen jelen volt Egeresi Sándor, a Tartományi Képviselőház elnöke, aki a jelenlevőket üdvözölve hangsúlyozta, hogy Kishegyes a múltban sok megpróbáltatáson ment keresztül, de a legfontosabb, hogy a hegyesiek nyíltak maradtak és ragaszkodnak településükhöz. Mint mondta, a maga részéről is mindent meg fog tenni azért, hogy ez a kisváros élhető közösséggé váljon.
A falunapi program íjászversennyel kezdődött, majd délután az iskola kiállítási csarnokában komolyzenei hangversenyt tartottak. Az ünnepi műsor előtt Vígh Rudolf író megnyitotta a Kőröstől a Krivajáig (a testvériség 43 éve) című kiállítást, amelyben Kishegyes és Békésszentandrás testvértelepülési kapcsolatait dolgozták fel. Vígh Rudolf, aki maga is aktív részese volt a kapcsolatfelvételnek, elmondta, hogy a nagypolitika sohasem ellenezte egyik oldalról sem a kapcsolatokat, mint más esetekben.