2024. november 23., szombat

Mennyire vigyázzák meg a fákat, a környezetet?

MEGKÉRDEZTÜK A GUNARASIAKAT

Oláh József – Egyes parcellák mellett megmaradnak a fák, de általában nem nagyon vigyázzák meg őket. A házam környékén megmaradnak a facsemeték, még nem láttam kitörve egyet sem. A Fő utcán nem nagyon van szemét, egyedül azok előtt a házak előtt, ahol nem laknak. Ott a fiatalok szétdobálják a különböző élvezeti cikkek csomagolását. Azt szoktam mondani, hogy ez még a jólét jele, mert látjuk, hogy futja ilyesmire is.

Mezei József: – Nem nagyon vigyázzák meg a fákat, sokan kitapossák, ha a földjük végébe ültetik. Általában úgy történik, hogy nem figyelnek oda, amikor szántáskor fordulnak meg a földjük végében. Tegnap láttam, hogy Pobeda irányába az út mentén szemeteszsákok, döglött malac és üvegek vannak kidobálva. Egyesek mennek traktorral és kidobják a szemetet, pedig van szeméttelep és már szemétkihordás is létezik a faluban.

Balázs Tibor: – A településen belül az emberek jobban megvigyázzák a facsemetéket és a környezetüket, de kint a határban sok helyen lehet látni, hogy kivagdossák a fákat. A falun belül kevés szemét van, viszont a határban, főként az aszfaltos utak mellett, elég sokat szétdobálnak. Szerintem csak folyamatos munkával lehetne elérni, hogy az emberek belássák, nincs ez így jól. Az egész dolog csak az emberek lelkiismeretén múlik.

Rudics Attila – Aki nagy gépekkel mozog a határban, annak láb alatt vannak a fák, mert a dűlőutak annyira be vannak szántva, hogy nem férnek el. Az emberek mentalitása megváltozott, most már nem becsülik a fákat, holott egyre nagyobb szükségünk lenne a szélvédő sávokra. A szemétkihordás elég kulturált körülmények között zajlik, amióta a Komgrad végzi ezt a szolgáltatást. Kevesebb szemetet dobálnak el az emberek, de műanyag palackokból még mindig sok van az utak mentén. Erre kellene egy kicsit jobban odafigyelni.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás