Balázs Ida: – Sajnos, ma erre nincs lehetőség. Mivel kevés a munkahely, gyakran a szülőknek kell a fiatalokat segíteni a megélhetésben, de az is megesik, hogy a fiataloknak kell a szülőket eltartani. Tudvalévő, hogy minden évben egyre nagyobb a drágulás, a fizetések pedig egyre csökkennek, így az, amit az ember nyáron megspórol, télen elmegy a tűzrevalóra.
Ficze Hédi: – Manapság nagyon nehéz takarékoskodni, pénzt félretenni. A fizetések túl kicsik, a kiadások viszont ehhez képest túl nagyok. Ez főként a téli időszakban érezhető, amikor fűteni kell. Már az is luxusnak számít, ha sikerül félretenni nyaralásra. Régebben természetes volt, hogy az embereknek erre is jutott.
Dancsó László: – Szinte mindenen tudunk spórolni, ha odafigyelünk, és nyitott szemmel járunk. A mindennapi fogyasztási cikkeken is érdemes, sok kicsi sokra megy alapon, csak nem szabad lustának lenni, és egy sarokkal továbbsétálni a másik boltig. Persze, ez nem azt jelenti, hogy pénzt tudunk félretenni, csak több mindenre jut. Félretenni csak úgy lehet, ha valamiről lemondunk.
Hajas Gábor: – Régebben lehetett takarékoskodni, egészen 1989-ig. Akkor építkeztünk, de közben jól is éltünk. Az emberek akkortájt jobban segítettek egymásnak, mint most. Manapság már csak ott lehet félretenni egy kicsit, ahol ketten dolgoznak, mert a nyugdíjból ez nem igazán lehetséges. Ennek ellenére sokszor a szülők segítik a fiatalokat abból a kicsinyke nyugdíjból, mert látják, hogy nincs munka.