2024. november 23., szombat

A jövő évi költségvetés sem lesz nagyobb

Lebontják-e a kishegyesi vasútállomást? – A község nem fogadhatja be az Európából visszatoloncoltakat – A kishegyesi képviselő-testület ülése

A képviselő-testület ülése

Az idei költségvetési keret a tervezethez viszonyítva gyakorlatilag nem változott, maradt 426 millió dinár, és minimális a jövő évi növekedés is. A tervek szerint a községi szükségletekre jövőre 464 millió dinár áll majd rendelkezésre. Ez nem egész 10 százalékkal több csak, mint az idei keret.

A községi képviselő-testület Pál Károly elnökletével megtartott ülésének középpontjában az idei költségvetés módosítása és a jövő évi büdzsé terve állt. A bevezetőben elhangzottak és a képviselők véleménye szerint is, bár a község pénzügyi helyzete a községek új finanszírozását szabályozó törvény életbelépését követően valamelyest javult, az állam, vagyis a minisztériumok annyi új hatáskört ruháztak át az önkormányzatokra, hogy az új feladatoknak csak nagyon nehezen tudnak majd eleget tenni.

A képviselők elfogadták az Út- és Telekügyi Közvállalat új díjszabását, a Moholi út folytatásában kiépülő Kulai út terveinek kidolgozására vonatkozó határozatokat és a topolyai–kishegyesi községközi szociális központ évi beszámolóját. A képviselők egyhangúlag olyan deklarációt fogadtak el, amelynek értelmében a község nem tudja befogadni az Európából visszatoloncolt állampolgárokat, mert az a nemzetiségi összetétel erőszakos megváltoztatását jelentené. A képviselő-testület 2007-ben már fogadott el hasonló nyilatkozatot.

Az ülés végén Csóré Róbert polgármester beszámolt a kishegyesi vasútállomás kérdésében tett lépésekről. A vasúti igazgatóságot tájékoztatták az épület életveszélyes állapotáról, s a vasút küldöttsége ki is jött a helyszínre. Megítélésük szerint legalább 2,5 millió dinár kellene a legszükségesebb karbantartási munkálatokra, s mivel ezt a pénzt sem a vasút, sem pedig a község nem tudja előteremteni, elhangzott olyan javaslat is a vasút részéről, hogy az épületet esetleg le is lehetne bontani. A polgármester ezt erélyesen ellenezte, mondván, hogy egy 130 éves épületről van szó, amelyet óvni, és nem lebontani kell. Megállapodtak abban, hogy a hónap folyamán még egyszer találkoznak, és megpróbálnak hosszútávú tartós megoldást találni az épületre.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás