J. Garai Béla és Ferenczi Jenő a társalgóban (Fotó: Ótos András)
Pillanatnyilag könnyebb megjósolni, hogy ki lesz az Eb-bajnok, mint azt, hogy ki lesz a miniszterelnök Szerbiában, indította a beszélgetést Garai. A nagy elszegényedésben változást akarnak az emberek, sokan kiábrándultak a DS-ből, mert a 8 év kormányzásuk nem hozott jobbulást. Az igazi győztesek a szocialisták, megduplázták a mandátumaik számát, s talán ez a magyarázata annak, hogy Ivica Dačić olyan magabiztos, mintha ő hajlította volna meg a Holdat, mondta találó hasonlattal a politikai témákban járatos vendég.
Az egész választási históriában talán az a vigasztaló, hogy a radikálisok nem jutottak be a parlamentbe. Hiába ragasztgatták tele a Telepet a vajda plakátjaival, még ha haza is engedik vezérüket, többé már nem tudják befolyásolni Szerbia sorsát, mondta Garai.
A haladókat az utóbbi napokban hírbe hozták a szocialistákkal, de ha komolyan is gondolják, akkor sincs meg a parlamenti többségük. A megoldás az lenne, ha a Koštunicáékat vonnák be, tőlük azonban mindenki eltanácsolja őket. Tudniillik az amerikaiak személyesen a fent említett politikust tartják felelősnek, amiért 2008-ban nem akadályozta meg, hogy a feldühödött tömeg felgyújtsa az Egyesült Államok belgrádi nagykövetségét, magyarázta a társalgó vendége.
Egy okos politikus soha nem mondja azt, hogy soha. Tadić mégis azt mondta, hogy soha nem vállalná el a kormányfői posztot, most mégis megtenné. Ő is Dačićra számít, hiszen az előző választások után, mikor bevette kormányába és tulajdonképpen szalonképessé tette a rossz hírű szocialistákat, most cserébe elvárná a további együttműködést. A szocialisták vezére, annak tudatában, hogy ő a mérleg nyelve, pökhendiségében mindenkit leköröz. Vesna Pešić, a valamikori DOS kiemelkedő alakja szerint Dačićot ki kellene közösíteni a politikai életből, mert a miloševići idők szellemét hozza vissza Szerbiába, mutatott rá az érdekes részletekre a jól tájékozott újságíró.
Bárki alakít kormányt Szerbiában, nagyon nehéz feladatokat kell megoldania. A koszovói gubancot, valamint a súlyos gazdasági gondokat. Mindent összegezve, nemcsak a kormányalakítás lesz izgalmas, hanem az azt követő időszak is, mikor majd szembe kell nézni a problémákkal, mondta Garai.