Az ülés kezdete után nemsokkal szünetet rendelt el Aleksandra Jerkov, a képviselő-testület elnöke, mert Milorad Mirčić, a Szerb Radikális Párt tanácsnoka azt követelte, távolítsák el a teremből azokat az embereket, akiknek nincs joguk itt lenni. Az ülés kezdetén a képviselők elutasították azt az indítványt, hogy kézemeléssel szavazzanak, mert csak 31-en fogadták el ezt az indítványt, emiatt a szavazást meg kellett ismételni. A továbbiakban Miloš Vučević, a Szerb Haladó Párt újvidéki bizottságának az elnöke indítványozta, hogy a szavazás névsorolvasás szerint bonyolódjon le, kivéve azokban az esetekben, amikor a törvény úgy rendelkezik, hogy kötelező a titkos szavazás. Az indítványt 42 szavazattal elfogadták.
Mikor a napirendi pontokra terelődött volna a szó, Đorđe Petrović, a szocialisták képviselője szót kért, majd megköszönte a demokratáknak és a ligásoknak az eddigi sikeres együttműködést, továbbá megdicsérte Igor Pavličić polgármestert a kiváló munkájáért.
Ezután egymást követték a vádaskodások, nagyjából arról folyt a vita, ki mivel sértette meg az ügyrendet. Vučević többször is felszólalt, arra kérte a jelenlegi hatalmat, ne akadályozzák a városi parlament munkáját. Hozzátette, Aleksandra Jerkov a város kényszerigazgatásának a bevezetésével játszadozik, és úgy tűnik, valóban ez is a célja. A haladók újvidéki főnöke megfenyegette Jerkovot, hogy az új koalíció képviselői kivonulnak a teremből, majd egy óra múlva visszajönnek, megtartják az ülést, és leváltják a jelenlegi hatalmat.
Borislav Novaković demokrata képviselő megvádolta a Vučevićet, hogy jogi erőszakot követett el, amikor a városi választási bizottságba, a demokraták tudomása nélkül, demokrata tagot ajánlott, és erről egy dokumentumot is felmutatott.
A legtöbb vitát az váltotta ki, hogy a képviselő-testület elnöke úgy vélte, nem lehet a napirendi pontokat utólag módosítani, és így az ellenzék augusztus 29-e utáni módosítási javaslatai nem kaptak helyet a szerdai ülés napirendi pontjai között.
Ezután az ülést újra megszakították, mert állítólag a terem előtt újra megjelentek a „rövidre nyírt fiatalemberek”, Jerkov bejelentette, a tanácsnoki csoportok vezetőivel egyeztet a szünetben a kialakult helyzetről.
Az ülés megszakítása után Aleksandra Jerkov azt nyilatkozta az újságíróknak, hogy a képviselő-testület épületében legalább harminc ismeretlen személy tartózkodik. Az épületben dolgozó biztonsági szolgálatnak azt mondták, ők Miloš Vučević biztonsági szolgálatához tartoznak. Hozzátette, ha ez igaz, kérdés, miért nem jelentették előre, hogy tudjanak róluk. Jerkov elmondta még, hogy több demokrata és ligás képviselő is arra panaszkodott, hogy a „rövidre nyírt fiatalemberek” megfenyegették őket.
– Addig nem folytatjuk az ülést, amíg a képviselő-testület biztonsági főnöke nem jelenti, hogy az összes hívatlan vendég elhagyta az épületet. Az esetről értesítettük a rendőrséget is, mert a képviselő-testület biztonsági szolgálatának felszólítására sem akarták elhagyni az épületet – mondta Jerkov.
Az ülés folytatását 18 órára jelentették be, de ekkor még ki-be járkáltak a képviselők, noha Aleksandra Jerkov kijelentette, hogy a képviselői csoportok vezetőivel megegyeztek: az egyik fél sem fog akadályt gördíteni a képviselő-testület ülésének rendes lebonyolítása elé.
Az ülés végül is 19 óra tájban folytatódott. Szavazattöbbséggel elfogadták, hogy a közvállalatok igazgatóinak leváltására vonatkozó javaslatról tárgyaljanak, valamint 6. napirendi pontként beiktatták a polgármester és az egész városi tanács leváltására vonatkozó javaslatot is. Egyébként ezt 60 képviselő támogatta.
Este ismét szünetet rendeltek el, de tekintettel az ülés menetére a késő esti órákban minden bizonnyal még sor kerülhet a leváltásokra vonatkozó javaslat megvitatására is.