A tartományi ombudsmanhoz májusban egy panaszlevelet intéztek, amelyben arra hívták fel a figyelmét, hogy Újvidék bekötőútjainál sehol sem látható többnyelvű helyiségnévtábla. Az ombudsman eljárást indított az ügyben, a polgármesterhez fordult azzal a követeléssel, hogy foglaljon állást a kérdésben. Ez azonban nem történt meg a törvényes határidőn belül, az ombudsman ezért június 28-án azt javasolta neki, hogy a város illetékes szervei gondoskodjanak a többnyelvű táblák elhelyezéséről az utak mellett, a város ki- és bejáratainál. A táblákon a község területén hivatalos használatban levő kisebbségi nyelvek helyesírása szerint kellene feltüntetni a város nevét, tehát magyarul, szlovákul és ruszinul. A feliratot a vonatkozó szabályokkal összhangban ugyanakkora betűkkel kell kiírni, mint amekkora betűkkel a szerb Novi Sad felirat áll rajta, és a táblán ez alatt a felirat alatt vagy a szerb felirattól jobbra kell elhelyezkednie.
A polgármesternek 15 napon belül kellett volna nyilatkoznia arról, hogy lesznek-e ilyen táblák, választ azonban mostanáig nem kapott az ombudsman. Az emberjogi biztos irodája ezért közleményben értesíti a nyilvánosságot a történtekről, azaz arról, hogy a polgármester passzív maradt ebben a kérdésben.
Lapzárta előtt kaptuk meg az önkormányzat reagálását az ombudsman közleményére. A városi hatalom azt állítja, hogy az emberjogi biztos javaslatának megfelelően cselekedtek, és a városi útügyi titkárság idejében átiratot intézett a Városépítési Intézethez. Ebben meghagyják az intézetnek, hogy a III–23-as jelzésű, a helység nevét jelző közlekedési táblákat egészítsék ki egy olyan táblával, amely tartalmazza a helyiség nevét a három említett kisebbség nyelvén is. Ezeket a táblákat a városba vezető útvonalak mentén kell elhelyezni. Erről az átiratról július elsején értesítették a tartományi ombudsman irodáját. A Városépítési Intézet már elkészítette a jelek elhelyezésére vonatkozó projektumot, és az útügyi titkárság hamarosan döntést hoz kidolgoztatásukról.