Dávid Csilla kolléganőnk városnapi kiállítása február 1-jén nyílt meg a telepi Petőfi Sándor Magyar Művelődési Központ helyiségeiben. Csilla fotói üzeneteket közvetítenek a múltból, öt tematikus egységből áll össze. Érkezéskor a látogatót az első falon a Megemlékezés a városunk múltjáról fotóválogatás várja. Láthatunk eseményeket, de megörökítenek tárgyakat is, a teljesség igénye nélkül. A következő fal üzeneteket közvetít a múltból. Egy borítékból kivesszük a valamikori Magyar Szó-s kollégák régi fényképeit, ugyanakkor képeslapokat is városunk 20. század elejének múltjából. Ezeket összevethetjük a Csilla által megörökített helyszínekkel.
Továbblépve az Átalakulás kiállításrészbe, nyomon követhetjük városunk időbeli változását, átalakulását, hogy hogyan tűntek el a nádfedelű házak, és most mi van a helyükön.
![Emlékezzünk és állítsunk együtt fénycsapdát az időnek! – szólítja fel
a kiállítás iránt érdeklődőket Dávid Csilla kolléganőnk Emlékezzünk és állítsunk együtt fénycsapdát az időnek! – szólítja fel
a kiállítás iránt érdeklődőket Dávid Csilla kolléganőnk](/Aktualis/260848/image-thumb__260848__msz-article-nocrop/k11csilla%20varosnapi%20kiallitas%201.jpg)
Emlékezzünk és állítsunk együtt fénycsapdát az időnek! – szólítja fel a kiállítás iránt érdeklődőket Dávid Csilla kolléganőnk
A negyedik, tematikus rész az Eltűnés és előtűnés nevet viseli, az ember viszonyulását mutatja be az örökséghez, a beton és az üveg architektúráját láthatjuk, azt a folyamatot, amely eltünteti városunk ismerős arculatát.
– A kiállítóterem közepén a magasból leeresztettem szemmagasságig azokat a domborműveket és faldíszeket, amelyek mellett talán mindennap elhaladunk, de mégsem vesszük azokat észre. Mintha időkapun haladnánk át, a múltból a jelenbe – próbálta érzékeltetni a kiállítás hangulatát Butterer Kiss Márta képzőművész a nyitóbeszédében.
![Magyar ember Magyar Szót érdemel](/static/img/pecset.png)