2025. január 8., szerda

Melyik szakmának van jövője?

Karrierorientációs napot tartottak Zentán

Szerdán a zentai Sportcsarnokban karrierorientációs napot tartottak a zentai önkormányzat és a szabadkai Panonreg Regionális Fejlesztési Ügynökség szervezésében. Az eseményt azzal a céllal álmodták meg, hogy a helyi vállalatok bemutassák cégük főbb profiljait a pályakereső diákok számára. Az eseményre különböző időpontokban látogattak el az iskolák, a délelőtt folyamán az általános iskolák hetedik és nyolcadik osztályos tanulói, majd az egészségügyi és közgazdasági középiskola végzős diákjai, végezetül pedig a gimnázium harmadik és negyedik osztályosai érkeztek. Minden alkalommal először egy rövid bemutatkozást és egy kisfilmet tekinthettek meg a diákok az adott vállalkozás fő profiljáról, melyet interaktív beszélgetés követett.

– A Regionális Fejlesztési Ügynökség elsődleges célja, hogy a gazdasági szereplőket és az intézményeket, valamint a községi önkormányzat munkáját összehozza, segítse és koordinálja. A mai nap is kiváló példa erre és a fő célunk, hogy a diákok megismerjék a Zenta község területén tevékenykedő cégek egy részét. Nem tudtunk minden vállalatot meghívni, azonban reprezentatív jelleggel az érdekelteket ma körül tudják járni a gyerekek. A vállalkozók örültek a megkeresésünknek és nagy lelkesedéssel álltak a rendezvényhez – mondta Nagy Fodor Lilla, az ügynökség munkatársa és a program főkoordinátora.

Gergely Árpád felvétele

Gergely Árpád felvétele

Összesen tizenöt helyi vállalat képviseltette magát az eseményen, színes beszámolókkal és reklámanyagokkal várták az érdeklődő diákokat. Juhász Attila, Zenta község oktatással és művelődéssel megbízott tanácstagja elmondta, hogy a községben a gazdasági területeken leginkább mérnökökből, az intézményekben, iskolákban pedig a szakos tanárokból van a legnagyobb hiány.

– A zentai önkormányzat úgy véli, hogy ahhoz, hogy a polgáraink itt tudjanak maradni, családot alapítsanak és ez egy virágzó közösség legyen, ahhoz tisztában kell lennünk a saját szükségleteinkkel. Tudnunk kell, hogy az intézményeinknek és vállalatainknak milyen irányú munkakörökre van leginkább szükségük, mit kell, hogy tanuljanak ezek a fiatalok majd és milyen munkalehetőségek lesznek rövid vagy közép távon ebben a térségben. Ez egyfajta kölcsönös jövőépítés. Az önkormányzat ösztöndíj politikájának is valójában ez a lényege, a hiányszakmák támogatása és ez minden zentai cégnek is az érdeke. Fontos tudnunk, hogy a gyermekeink munkába tudnak állni a saját városunkban, a saját közösségünkön belül és a gyerekek érdeke is az, hogy lássák, milyen jövőkép áll előttük, milyen karrierre várhatnak, ha ezekben a helyi cégekben és lehetőségekben gondolkodnak – tette hozzá Juhász Attila.

80 éves a Magyar Szó, Magyar Szó Online kiadás

Nyitókép: Gergely Árpád felvétele