Bacskulin István: –A szőlők most szép termést ígérnek, nagyobbat, mint az elmúlt öt-tíz évben. A gyümölcsösökben viszont az áprilisi esők és az erre jött hirtelen felmelegedés megtették a magukét, nagy kárt okoznak. Az alma ugyan egyelőre szépnek mutatkozik, de nem terem majd annyit, amennyit megszoktak a gazdák. Barackból a jelek szerint nem várható nagy termés. Persze mindez még sok mindentől függ, főként Orbán-naptól, az utolsó fagyos naptól. Sajnos Szent Orbán napján, május 25-én még lefagyhat a gyümölcs is, a szőlő is.
Túrú Ida: –A barátnőmnél láttam, hogy terítve van a cseresznyefa alja virággal, ami még nem kötött meg, mind lehullott. Virágzáskor kellett volna monília ellen permetezni, de a gyümölcstermelők szerint nem is fertőzés vitte el a termést, hanem a csúnya idő, a hideg és a köd. A barackot a fagy tizedelte meg. Mezőgazdasági gyógyszertárban dolgozom, ezért tudom, és felhívom rá a termelők figyelmét, hogy hétfőn és kedden rajzanak majd az almásban a molyok, ezért feltétlenül védekezni kell ellenük kitinszintézist gátló szerekkel.
Miskolci Imre: –Hallottam, hogy a meggyet, cseresznyét monília támadta meg, a csonthéjasokat az nagyon szereti elvinni. Virágzáskor mindjárt szórni kell, mert különben nem marad semmi a fán. Nekem már csak kevés gyümölcsfám van, őszibarack, de az is váltja a levelét. Vagyis hullatja, valószínűleg az elmaradt permetezés miatt. Ha viszont kiszámoljuk, hogy mennyit kell fizetni a növényvédő szerekért, akkor többe kerül a permetezés, mint amennyi gyümölcsöt megeszik az ember. Tíz-húsz gyümölcsfát már nem érdemes tartani.