Játék babák és -mackók gyűjtését hirdette meg a zentai Rozetta Kézműves Társaság. A versenyre átadott régi textilbabákat és mackókat zsűri válogatja ki egy kiállításra. A cél, hogy összegyűjtsék a több évtizeddel ezelőtt kézzel készült rongybabákat és mackókat, hogy bemutatásuk mellett a kiválasztott példaértékűek mintájára újakat lehessen alkotni.
A régi játékszereket, illetve az új, önálló készítésű babákat és mackókat a Rozetta irodájában a Fő utca 18. szám alatt (a Népi Technika épületében) szombati napokon 17 és 18 óra között vagy a Szociális Védelmi Központban hétfőnként 16 és 18 óra között lehet átadni Horváth Máriának vagy Nagy Abonyi Ágnesnek. Jelentkezni és érdeklődni lehet a 064/259-7870 vagy a 064/207-3354 telefonszámon.
A versenyre érkezett mackók és babák gyűjtői és készítői közül jutalomban részesülnek a legtöbb, a legrégebbi, a legszebb, a legötletesebb mackókat, illetve babákat beküldők. A versenyzők részvételükkel hozzájárulhatnak a játéktörténeti kiállítás sikeres megszervezéséhez.
A versenyt két kategóriában hirdették meg. Az egyik a baba- és mackógyűjtés, ezen belül rongybabák, régi, kézzel készült textilbabák gyűjtése; antik baba és ruházata; régi házi készítésű mackó, valamint plüss vagy más anyagból gyártott mackó gyűjtése.
A másik kategória a baba- és mackókészítés, ezen belül: önálló tervezésű és készítésű babák vagy mackók; önálló tervezésű művészbaba; népviseletbe öltöztetett baba és közismert macifigura.
A szervezők emellett kézművesprogramokat is kínálnak gyermekeknek és felnőtteknek a gyermekhéten, vagyis október 1. és 6. között; a jelentkezőket 1-jéig várják. (Mackóvarró gyermekfoglalkozásra jelentkezhetnek 6 éves kortól 16 éves korig lányok és fiúk egyaránt. Babavarró napot szerveznek csoportoknak, családoknak. Erre a kézműves-foglalkozásra mehetnek nagymamák unokáikkal, szülők gyermekeikkel.) A gyermekfoglalkozások ingyenesek, pamutos textilanyagot azonban szívesen elfogadnak önkéntes adományként.
A kiállítást a gyermekhéten látogathatja a közönség, azaz október 2-ától 7-éig mindennap 10 és 18 óra között.
A régi kedves, egyszerű játékok a gyermekek helyes érzelmi és értelmi fejlődését segítik elő. A megmozdulásnak a célja: kimozdítani a gyerekeket a számítógépes játékok rengetegéből, a tévé elől, hogy megismerjék az önálló alkotómunka értékét, a hagyományok, a közösség megtartó és éltető erejét – közölték a szervezők.