A magyarkanizsai és szabadkai pedagógusok után a zentai Thurzó Lajos Általános Iskola tanárai és tanítói is részt vehettek az Észak-bácskai Magyar Pedagógus Egyesület által az idén elindított EduCafé rendezvénysorozatának keretében megtartott kötetlen képzésen.
De Negri Ibolya, az egyesület vezetője napilapunknak nyilatkozva elmondta, hogy ez az előadássorozat elsődleges célja, hogy a résztvevő pedagógusok kötetlen társalgással, kávézással, sütizéssel összekötve hasznos ismeretekre is szert tegyenek. Hozzátette, hogy az minden hónap utolsó hetében rendezik meg.
– Nagyon örülünk, hogy a zentai iskola is bekapcsolódik ebbe a rendezvénysorozatba és a pedagógusok is érdeklődőek – jegyezte meg az egyesület elnöke és elmondta, hogy ezeken az összejöveteleken főleg a pedagógusok lelkivilágával foglalkoznak, mivel nagyon fontos számukra, hogy ők is beszéljenek arról, hogy milyen ma a gyerekekkel lenni és őket tanítani.
A mostani EduCafé előadássorozat vendégeként dr. Tratnyek Magdolna, a pécsi Innovatív Pedagógiai Műhely szakmai vezetője, phD tréner tartott előadást a zentai iskola tanári, tanítói köre számára, ugyanis a a pozitív pszichológiáról és pozitív pedagógiáról beszélt a jelenlévőknek, pontosabban arról, hogy ezeknek a vívmányait, módszereit miképpen lehet felhasználni az oktatás során.
– A pozitív pszichológia egy viszonylag új tudomány, alig három évtizedes múltra tekint vissza, és amiben különbözik az összes korábbi pszichológiai irányzatoktól, hogy ez nem a defektusok gyógyításával foglalkozik, hanem abban próbál nekünk segíteni, hogy hogyan tudjuk jobbá tenni az életünket, hogyan tudunk jobban élni, ezért az előadás címének is azt választottuk, hogy hogyan érezheti jól magát tanár és gyerek az iskolában – nyilatkozta dr. Tratnyek Magdolna.
Nyitókép: Horváth Zsolt felvétele