Áprilisban megkezdik a kragujevaci Fiat Szerbia gépkocsigyárban annak az új felszerelésnek az üzembe helyezését, mely az új típusú autók összeállításához szükséges. Korábban Giovanni De Filippis, a vállalat igazgatóbizottságának elnöke azt közölte, hogy 2012-re minden előkészületet be kell fejezni ahhoz, hogy beindulhasson az új gépjárművek gyártása, s hogy ezt követően 200 ezer autónak kell lekerülnie majd a futószalagról évente.
Most már biztosan lehet tudni, november végére fejezik majd be a kérdéses munkálatokat, melyek egy időre biztosan leállítják a Punto Classic gépkocsik gyártását is. A kérdés csupán az, hogy valóban újraindul-e ezt követően, az év vége felé, a Punto gyártása? Olyan vélemények is napvilágot láttak, melyek szerint a leállás végleges. Nebojša Zdravković, Kragujevac alpolgármestere ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy a Punto-gyártás leállása tényleg csak ideiglenes, s a hamarosan megkezdődő üzemi munkálatok az egyedüli oka ennek a kényszerszünetnek.
Zoran Mihajlović, a gyár szakszervezetének vezetője az újvidéki Akter magazinnak adott nyilatkozatában már nem tűnt ennyire meggyőzőnek, maga is kérdésesnek tartotta a Punto kragujevaci jövőjét, mondván, a leállás most tényleg szükségszerű lépés, de igaz az is, hogy a jelen pillanatban az olasz beruházók sem tudják, mi tévők legyenek a felszerelés üzembe helyezését követően, s hogy, esetleg, a beharangozottakkal ellentétben, csupán a Lancia Musa és a Fiat Idea gépkocsikat gyártsák-e csupán majd Szerbiában. Mint ismeretes, Punto üzem Olaszországban is van, s a lehetséges forgatókönyvek egyike, hogy a szerbiai Punto-vonalat máshova költöztetik tovább.
Mihajlović arról is beszámolt, hogy telítettek a Fiat Szerbia raktárai, havonta mintegy ezer Puntót tudtak eladni, a jelen pillanatban pedig még mintegy négy-ötezer gépkocsi vár vevőre. Az export eredményeit szimbolikusnak nevezte, mint mondta, havonta mindössze néhány száz autót sikerült külföldre szállítani.
Nem túl kecsegtetőek a Fiat szempontjából az üzletek egész sorát befolyásoló észak-afrikai történések sem, ezekbe az országokba ugyanis jelentős számú Puntót tudott kiszállítani a cég. A korábban megkötött szerződések a kialakult helyzet miatt most mind meghiúsultak, ami a borúlátók szerint, megint csak hátravetheti a gyár szerbiai befektetési terveit.