2024. július 17., szerda

Készételek az Agroživból

Az Agroživ bégaszentgyörgyi üzemének bejárata (Fotó: Kecskés István)

A legnagyobb hazai baromfi-feldolgozó, a bégaszentgyörgyi (žitištei) Agroživ kompánia nemrég megkezdte a baromfihúsból készített készételek előállítását. Erre a célra új termelési vonalat szereltek fel a bégaszentgyörgyi üzemükben. Húsgombóc paradicsomszószban, borsóval, zöldségfélével, valamint a csirkepaprikás már megjelent az élelmiszerüzletekben.

Ez az egyedülálló baromfihúsból készített készétel-kínálat még egyszer megmutatta, hogy a bégaszentgyörgyi kompánia nem kapta érdemtelenül az eddigi elismeréseket– közölte a nagybecskereki sajtótájékoztatón Tatjana Đuran, az Agroživ termelési részlegének végrehajtó igazgatója. Ezek a készételek teljes mértékben hazai összetevőket tartalmaznak. A készételekbe csak válogatott csirkehúsdarabok kerülnek, a csirkéket viszont a vállalat telepein tenyésztik. A készétel hagyományos receptúra alapján készül, a vidéken meghonosodott tudás és tapasztalat igénybevételével, hazai fűszerek felhasználásával, a legkorszerűbb technológiával.

A bégaszentgyörgyi Agroživ évekig a motorja volt a pancsovai Agroživ-Yuko társaságnak, és sokak szerint valójában a vágóhídból jött létre a pancsovai kompánia. A vágóhídhoz tartozó baromfitelepek ugyanis a legfejletlenebb közép-bánáti község gazdaságának fő hordozói is voltak, hiszen mintegy ezer dolgozót foglalkoztattak, vagyis a község aktív lakosságának a 60 százalékát. Három évvel ezelőtt azonban a pancsovai székhelyű kompánia csődbe jutott, magával rántva a bégaszentgyörgyi baromfivágóhidat is. A kompánia vezetői ellen bírósági eljárás kezdődött.

Az Agroživ társaság újra a bégaszentgyörgyi község gazdaságának alappillére lett, amikor 2010 decemberében átvette őket a Srbijagas közvállalat. Azóta több beruházást is megvalósítottak, növelték a termelést, sikerült megőrizniük a munkahelyeket, sőt újakat is nyitottak. Jelenleg a hazai piac 50 százalékát látják el, termékeik egy részét kiszállítják a környező országokba. A kivitelt szeretnék kiterjeszteni Oroszországra, a Közel-Keletre és az Európai Unió országaira.