A Banat Seme vállalatban 2011 novemberében indult csődeljárás, a Vajdasági Fejlesztési Bank kezdeményezésére. Ezt megelőzően leálltak a munkával a dolgozók, mert nyolc hónapig nem kaptak fizetést. Az részvénytársaság 558 napot volt fizetésképtelen, vesztesége meghaladta a 203 millió dinárt. A csődeljárást nem támogatta a Banat Seme igazgatóbizottsága, mivel tudomásuk szerint a Fejlesztési Banknak valójában az újvidéki Agrokop tartozik, nem pedig a Banat Seme. Érvelésük szerint ugyanis 2006-ban az Agrokop kölcsönt vett fel a Metals Banktól, a kezességet pedig a Banat Seme vállalta.
A Banat Seme 1955-ben kezdte meg a munkáját, 2002-ben magánosították. Vagyonuk 60 százaléka került magántulajdonba, 40 százalék pedig állami kézben maradt. A 65 dolgozóval és ugyanennyi idénymunkással évente nyolcezer hektárnyi területen termesztett magot dolgoznak fel (15 ezer tonna búzát és árpát, 1500 tonna kukoricamagot és négyezer tonna szóját). Ezenkívül évente mintegy 20 ezer tonna kukoricát szárítottak. Szekerük akkor került lejtőre, amikor a később pénzmosás gyanúja miatt perbe fogott Zoran Ćopić kezébe kerültek. Helyzetük csak rosszabbodott, amikor tisztázatlan körülmények között a részvénytársaság Đorđe Božićé lett.
Fél évvel ezelőtt Mileta Mihajlov, Nagybecskerek akkori polgármestere tárgyalt Miroslav Vasin tartományi munkaügyi és foglalkoztatási titkárral, és megállapították, hogy a Banat Seme a városban véghezvitt rossz magánosítások egyike, ugyanakkor egy mezőgazdasági vidéken van létjogosultsága egy ilyen kapacitásnak.