Naponta körülbelül hány órát nézi az olimpiai játékok közvetítéseit?
- Egyáltalán nem nézem az olimpiát 40.7%
- 1–2 óra között órát 31.9%
- 2–6 óra között 18.7%
- Semmi mást nem csinálok, csak a közvetítéseket nézem 5.1%
- 6 óránál is többet 3.6%
A magyar és a szerbiai sportolók végül minden éremből szereztek legalább egyet. Ezen a téren Magyarország közvéleménye teljesen elégedett lehet, hiszen az éremlista élmezőnyében végeztek, s óriási siker ez a piciny és a „nagyokhoz” képest szegény országnak. Szombaton aztán a szerb himnusz dallama is felcsendült a brit fővárosban, de mégis csalódás érte az itteni szurkolókat, mert többet vártak.
A realitás azonban igen közel áll a megszerzett érmek számához. Az elemzés sem fog elmaradni a miértekről, s nyilván a valóságot fogja tükrözni, hiszen a befektetés mértéke legtöbb helyen egyenes arányban áll az eredményekkel.
Körkérdésünk témája viszont az volt, vajon olvasóink naponta mennyi időt szántak az ötkarikásra. Nos, a majd' ezer megkérdezett 40 százaléka úgy nyilatkozott, hogy egyáltalán nem nézte az olimpiát. Hiszek én az olvasóinknak, de azért mégis megmosolyogtam ezt a számot, mert egyszerűen nem tudom elképzelni azt, hogy az internetes olvasóink közül ennyi embert nem érdekel a legfontosabb sportesemény. Gyanítom, hogy főleg hölgyekről van szó.
– Nyertek a magyarok! – fogadott otthon feleségem többször is az elmúlt két hétben, aki szintén nincs megőrülve a sportért, de az olimpia varázsa még őt is magával ragadta időnként, s csak megnézett egy-egy eseményt, hiszen a tájékoztatási eszközök bombázzák az ember agyát, a közösségi oldalak is tele vannak a sikerekkel és a kudarcokkal, magyarán, szerintem nagyon kevés embert hagyott teljesen hidegen az olimpia.
Más káposzta az, hogy valóban nincs mindenkinek annyi ideje, hogy reggeltől estig a tévét bámulja. Dolgozni kell, mert élni is kell valamiből, s kevés szabadságidejét nem feltétlenül az olimpiára akarja elpazarolni az ember. Ezért azt gondolom, hogy azoknak a száma volt a legnagyobb, akik estefelé megnéztek egy-egy összefoglalót meg néhány ismétlést a sikereinkről. Ez az a kategória, amely nálunk 32,4 százalékot tesz ki, s bizony vannak olyanok is, akik nem tudtak elmozdulni a képernyő elől. Én ebbe a kategóriába sorolom azt is, aki mondjuk csupán napi 2–6 órát nézte az olimpiát, meg azt is, aki szinte egész nap nem csinált mást. Internetes olvasóink közül mintegy 19 százaléknyian voltak ilyenek.
Mivel az olimpia Európában volt, nekünk nagyjából nézhető időpontokban tartották meg a sporteseményeket. Ez másként lesz négy év múlva, hiszen Brazíliába, Rio de Janeiróba költözik a mezőny, tehát az ottani események zöme nálunk már éjjel kezdődik majd. Ez a statisztika tehát biztosan rosszabb lesz, így nem marad más hátra, mint az, hogy mi, sportbolondok megvárjuk azt az olimpiát, amelyet megint az ókontinensen rendeznek.
