Ivan Bošnjak Nagybecskerek új polgármestere (Fotók: Kecskés István)
Ivan Bošnjak (SZHP), az állatorvosi tudományok magisztere lett Nagybecskerek új polgármestere. A 67-tagú városi képviselő-testület keddi maratoni ülésén, titkos szavazáson 35 képviselő voksolt rá (az SZHP, az SZSZP, valamint az SZDP és az ÚSZ soraiból). Az ülésen nem voltak jelen a VSZL képviselői, akik szerint törvényellenes volt az új önkormányzati hatalom megalakulása, emiatt panasszal fordultak a Közigazgatási Bírósághoz. Mindaddig nem vesznek részt a helyi parlament ülésén, amíg beadványukra nem kapnak választ. Azért kellett új polgármestert választani, mert a helyi parlament július 6-i alakuló ülésen megválasztott Goran Knežević (SZHP) két héttel később mezőgazdasági miniszter lett.
Az új polgármester az ülésen Čedomir Janjićot (SZDP) nevezte ki alpolgármesterré, és kinevezte a városi tanács tagjait. Ivan Bošnjak első felszólalásában megköszönte a bizalmat, és mint mondta, azzal a reménnyel fog hozzá a felelősségteljes munkához, hogy Nagybecskereken megszűnik a konfúzió és megáll a város elszegényedése. Azt ígérte, hogy figyelembe veszi a másik oldal véleményét is, mert mint mondta, nem lesz személyi harc a hatalomért. Síkraszáll minden polgár jobb életért és ennek érdekében visszatérnek azokhoz a célkitűzésekhez, amelyeket Goran Knežević korábbi polgármester hozott meg 2008 előtt. Az új polgármester megígérte, hogy csapata kiáll a nép érdekei, valamint az európai irányvétel mellett is.
Az üléstermet többször is elhagyta az ellenzék
A minimális többséggel rendelkező helyi hatalomnak (csak úgy tudtak hatalmat szerezni, hogy megnyertek maguknak a VSZL listáján mandátumot szerzett két képviselőt) kacskaringós jogi úton sikerült levezetnie az ülést. Ugyanis a polgármesternek és helyettesének megválasztása után azok elveszítették képviselői mandátumukat és így nem volt meg a döntéshozatalhoz szükséges többség. Ezért többször is hosszabb szüneteket kellett tartani.
A helyi parlament keddi ülésére rekordnak számító 102 pontos napirendet jelentettek be. Többek között leváltották a közvállalatok igazgatóbizottságainak és ellenőrző bizottságainak tagjait, és személyi változások történtek a helyi parlament által kinevezett többi testületben is. A legnagyobb vitát az ügyrendi szabályzat módosítása váltotta ki, aminek köszönhetően a városi képviselő-testület elnökének ezentúl egy helyettese és három(!) tanácsosa (segédje) lesz. Az ellenzék szerint az ingatag lábakon álló új hatalom ezzel próbálja megvásárolni magának a hatalom gyakorlásához szükséges többséget. Pedig az új hatalom azt ígérte, hogy a gazdasági helyzet miatti leépítést majd a saját portáján kezdi.