A Keskenyúton Délvidéki Tragédiánk 1944–45 Alapítvány életműdíjat adományozott Csorba Béla költőnek, néprajzkutatónak, publicistának, tanárnak. Az indoklás szerint a díjazott az elismerést Délvidék történetének, néprajzának kutatásáért, különös tekintettel az 1944–45-ös délvidéki népirtással kapcsolatos átfogó, kitartó és áldozatos feltáró, dokumentáló, ismeretterjesztő, az áldozatok emlékének megőrzéséért végzett munkásságának elismeréseként kapta.
A most életműdíjas Csorbát korábban, 2014-ben az alapítvány Keskenyúton emlékéremmel tüntette ki.
Csorba Béla költő, néprajzkutató, publicista, tanár az 1944–1945-ös délvidéki vérengzések egyik első kutatója. 1950. július 26-án született Temerinben. Az általános iskolát a szülőhelyén végezte el, középiskolába Kaposváron és Újvidéken járt, 1969-ben érettségizett le. 1975-ben az Újvidéki Egyetem BTK Magyar Tanszékén szerzett tanári oklevelet. 1974-ben és 1975-ben a magyarkanizsai mezőgazdasági középiskolában tanított, 1976 és 1982 között pedig a temerini egységes középiskolában. 1982-től nyelvi lektorként tevékenykedett a Magyar Tanszéken. Legfőbb kutatási területei a néprajz és a helytörténet, Temerin folklorisztikájával és a település helytörténetével számos tudományos publikációjában foglalkozik.
A Keskenyúton Délvidéki Tragédiánk 1944–45 Alapítványt azzal a céllal hozták létre, hogy ösztönözze, elősegítse, és megjelenési lehetőséget biztosítson az 1944–45-ben a délvidéki magyarságot sújtó, tragikus események nem hivatalos kutatásával foglalkozóknak. Támogatja a helyi kutatók eredményeinek rendezését, a dokumentumokat archiválja a tudományos igényű feldolgozás érdekében. A honlap a nyilvánosság tájékoztatásával támogatni kívánja az ártatlanul kivégzettek rehabilitálásának folyamatát is.
Nyitókép: Csorba Béla (Fotó: Dávid Csilla felvétele)