2025. március 10., hétfő

Vučić: Még nem döntöttem az új miniszterelnök-jelöltről

A hétfői kormányülésen, valamint a Szerb Haladó Párt Elnökségének ülésén nem esett szó Szerbia új miniszterelnök-jelöltjének személyéről, válaszolta újságírói kérdésre Aleksandar Vučić szerb köztársasági elnök a Szerbiai RTV műsorában. Hozzátette, erről akkor kíván egyeztetni a többségi képviselőkkel, amikor a parlament megerősíti a miniszterelnök, Miloš Vučević lemondását.

A műsor során Vučić arra kérte a fiatalokat, hogy ne vegyenek részt a március 15-i belgrádi tüntetésen tervezett erőszakos cselekményekben. Emlékeztetett, az állami szervek értesültek olyan tervekről, amelyek a Szerb Köztársaság elleni legnagyobb bűncselekményeket foglalják magukba és már azt is részletesen kitervelték, hogyan kezdődnek az erőszakos cselekmények.

Vučić hangsúlyozta, az állam megvédi az intézményeket és megőrzi a békét az országban. Úgy értékelte, a blokádok mögött állók idegesek, mert csökken a támogatottságuk, ezért radikalizálni akarják a tiltakozásokat, és erőszakhoz kell folyamodniuk.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a szombati belgrádi tüntetés nem legális, hiszen nem jelentették az illetékes hatóságoknak.

Magyar ember Magyar Szót érdemel