2024. október 6., vasárnap

Oroszország ellen az elődöntőért

LABDARÚGÁS

Szerbia futsalválogatottja ma 18.30-kor a spliti Spaladium Arenában Oroszországgal játszik a Horvátországban zajló Európa-bajnokság negyeddöntőjében. A mai másik negyeddöntőben, amelyet a Zágráb Arenában rendeznek meg 21 órától, Olaszország és Portugália méri össze erejét. A másik két negyeddöntős találkozó (Románia–Spanyolország, Horvátország–Ukrajna) lapzárta után ért véget.

Döntetlen Madridban
A spanyol bajnokság hétvégi fordulójának utolsó mérkőzésén a Valencia egy pontot szerzett Madridban az Atlético ellen, s így továbbra is őrzi ötpontos előnyét a Levantével és az Espanyollal szemben, mivel az előbbi a Racinggal 1:1-es, az utóbbi pedig az Ath. Bilbaóval játszott 3:3-as döntetlent.
A spanyol bajnokság 21. fordulójának vasárnap esti meccsein: Sevilla–Villarreal 1:2 (Navas 33., ill. Valero 20., Camunas 80.), Zaragoza–Rayo Vallecano 1:2 (Postiga 33., ill. Costa 75., 82.), Atl. Madrid–Valencia 0:0.
A sorrend: 1. Real Madrid 55, 2. Barcelona 48, 3. Valencia 37, 4. Levante 32 (27:25), 5. Espanyol 32 (25:24), 6. Athletic Bilbao 30 pont stb.
A francia bajnokság 22. fordulójának utolsó mérkőzésén: Marseille–Lyon 2:2 (Cheyrou 16., Brandao 34., ill. Gomis 36., Diawara (öngól) 45.).
A sorrend: 1. PSG 49, 2. Montpellier 46, 3. Lille 39 (36:21), 4. Lyon 39 (33:21), 5. Marseille 38, 6. Rennes 36 pont stb.

Elődöntős a vb-negyeddöntős
Zambia, Elefántcsontpart és Mali után utolsóként Ghána jutott be a Gabonban és Egyenlítői-Guineában zajló Afrika-kupa elődöntőjébe, miután a legjobb nyolc között a 2010-es világbajnokság negyeddöntős együttese hosszabbítás után 2:1-re nyert Tunézia ellen.
Afrika-kupa, negyeddöntő: Ghána–Tunézia 2:1 (Mensah 10., Ayew 101., ill. Khelifa 42.).
Az elődöntő párosítása (február 8-án): Zambia–Ghána, Mali–Elefántcsontpart.