2024. szeptember 1., vasárnap
U20-AS EB

Szerbia a negyeddöntőben

Bejutott a Krétán zajló korosztályos kontinenstorna legjobb nyolc csapata közé Szerbia, amely a nyolcaddöntőben szoros meccsen verte meg az olaszokat. A fiatal Sasok a második negyedben nagy különbséget alakítottak ki, a 20 pontos Nikola Šaranović vezérletével már 37:24-re is vezettek, de az itáliaiak innen még felálltak. Még az utolsó percekre fordulva is mutatott döntetlent a kijelző (67:67), de a végjátékban a szerbek maradtak higgadtabbak és precízebbek (75:72). Említésre méltó még Izrael sokkoló győzelme a trófeaesélyesnek tartott spanyol csapat felett.

Drámai meccsel zárta a csoportküzdelmeket a B divízióban a magyar csapat. Stojan Ivković fiai 48:27-es hátrányról mentettek döntetlenre Ausztria ellen (59:59), de két hosszabbításban elvéreztek. Mivel azonban Luxemburg kikapott Portugáliától, esély sem lett volna a második hely és a negyeddöntő kiharcolására.

U20-as Eb, nyolcaddöntő: Litvánia–Szlovénia 70:51, Németország–Horvátország 87:67, Belgium–Észtország 80:65, Izrael–Spanyolország 59:52, Görögország–Izland 83:75, Szerbia–Olaszország 75:72, Franciaország–Lengyelország 89:55, Törökország–Montenegró 73:68. A negyeddöntőben: Izrael–Németország, Belgium–Litvánia, Szerbia–Franciaország, Törökország–Görögország. B divízió, 5. forduló, B csoport: Ausztria–Magyarország 59:59, 2 h. u. 79:76, Portugália–Luxemburg 67:51. A csoport végeredménye: Portugália 8, Nagy-Britannia és Ausztria 6, Magyarország és Luxemburg 5 pont.

Nyitókép: Šaranovićék az utolsó pillanatig nem nyugodhattak meg az olaszok ellen (Fotó: FIBA)