2024. szeptember 1., vasárnap
U20-AS EB

Siker a „vigaszágon”

A görögországi Heraklionban véget ért a korosztályos Európa-bajnokság, és bár az éremmeccsek este lapzárta után értek véget, a számunkra legfontosabb találkozókat már lejátszották. Szerbia ugyanis a franciák elleni negyeddöntős vereség után az 5. helyért csatázott, és nem is eredménytelenül. Nenad Čanak tanítványai előbb leiskolázták a törököket, és 21 ponttal diadalmaskodva jutottak az 5. helyért vívott meccs jogához. Itt a németek vártak rájuk, akik a 27:13-ra megnyert második negyed után számottevő előnnyel vezettek a nagyszünetben (41:34). A fiatal Sasok azonban a második félidőben – újfent Nikola Šaranović (26) vezetésével – csavartak egyet a védelmükön, miközben hatékonyabban kezdtek támadni, így kézbe vették az irányítást és megnyerték a meccset.

U20-as Eb, elődöntők: Izrael–Belgium 67:46, Franciaország–Görögország 98:51. A bronzmérkőzés és a döntő lapzárta után ért véget. Rájátszás az 5–8. helyért, elődöntők: Szerbia–Törökország 76:55, Németország–Litvánia 60:58. Az 5. helyért: Szerbia–Németország 82:78. A 7. helyért rendezett Törökország–Litvánia mérkőzés lapzárta után ért véget.

Nyitókép: A szerbek a második félidő jó védekezésével döntöttek a németek ellen (Fotó: FIBA)