2024. szeptember 1., vasárnap
U18-AS EB

A spanyolokkal az aranyért

A csúcsra érhetett tegnap este a szerb válogatott a korosztályos Európa-bajnokságon Nišben, hiszen szombaton Németországot legyőzve fináléba jutottak a fiúk. A hazai csapat az első félidőben nem tudott érdemi különbséget kialakítani a germánokkal szemben, akik nemcsak hogy lépést tartottak a fiatal Sasokkal, de többször néhány pontos előnnyel is vezettek. A fordulatot a második negyed legvége hozta el, amikor gyors kosarakkal 38:33-ra lógott meg a Nikola Topić (16) vezette házigazda, majd a harmadik negyedben érdemi lépéselőnyt épített ki (57:45) több jó ütemben behulló dobással. A zárónegyedben aztán a németek megpróbálták lefékezni a játék ritmusát, és végtelenül nyögvenyelős periódus alakult ki a két térfélen összesen 17 ponttal, amiben esély sem mutatkozott rá, hogy a vaskos hátrányban lévő „vendégek” visszakapaszkodjanak a fordítás közelébe. A másik elődöntőben a spanyolok borzalmas kezdés (5:14) után, rapszodikus meccsen verték a franciákat, így tegnap este ők csaptak össze Szerbiával a dobogó legmagasabb fokáért.

A németek sem tudták megállítani a szerb fiúkat (Fotó: FIBA)

Magyarország a B divízió középmezőnyének helyosztóin vitézkedett, ahol végül Izlanddal mérkőzött meg a 11. helyért.

Eredmények, elődöntő: Spanyolország–Franciaország 70:58, Szerbia–Németország 65:54. B divízió, a 9–16. helyért, negyeddöntő: Magyarország–Észak-Macedónia 86:70. Elődöntő: Portugália–Magyarország 74:69.

Nyitókép: A németek sem tudták megállítani a szerb fiúkat (Fotó: FIBA)