2024. szeptember 1., vasárnap
U16-OS EB

Litván hajrával kiesett Szerbia

Nem játszhat éremért a Szkopjéban rendezett korosztályos fiú-Európa-bajnokságon Szerbia, miután a negyeddöntőben nagy előnyről kikapott Litvániától. A szerbek a harmadik negyed során már 38:26-ra is vezettek, majd egy litván felzárkózás után összeszedték magukat, és a zárónegyed közepéig élen jártak, ekkor azonban 0:9-es rövidzárlatot produkáltak (56:51-ről 56:60), ahonnan Litvánia behúzta a mérkőzést.

Ide tartozó hír, hogy a görögországi felkészülési Akropolisz-kupán Olaszország 74:70-re megverte a rendező görögöket, így diadalmaskodott a tornán.

Eredmények, U16-os Eb, negyeddöntő: Olaszország–Németország 75:56, Franciaország–Görögország 86:72, Spanyolország–Szlovénia 82:79, Litvánia–Szerbia 66:63. Az elődöntőben (ma): Olaszország–Franciaország, Spanyolország–Litvánia. Az 5–8. helyért (ma): Szlovénia–Szerbia, Németország–Görögország.

Nyitókép: A litvánok az utolsó percekben fordították meg a találkozó kimenetelét (Fotó: FIBA)