2024. szeptember 1., vasárnap
ABA-LIGA

Közel volt a Zvezda a feltámadáshoz

Kezdetét vette a regionális ABA-liga három sikerig tartó döntős sorozata, amelyben a két belgrádi örök rivális méri össze erejét.

Az alapszakaszt első helyen záró Partizan otthonában, a Štark Arénában rendezett első találkozón rendesen bekezdett Željko Obradović csapata, a címvédő Crvena zvezda az első negyed során is 13 ponttal „égett” egy pillanatban (29:16), nem sokkal a nagyszünet előtt pedig már 22 volt a felek között (54:32), elsősorban Zach LeDay (24) és Kevin Punter (21) párosának köszönhetően.

Lessort-éknak a hajráig volt miért izgulniuk (Fotó: Beta)

A Zvezda a reménytelen helyzet ellenére nagy hajrába kezdett, és még három percnél több állt az órán, amikor két labdabirtoklásnyi különbségre zárkózott fel (83:77).

A dráma azonban nem teljesedett ki, az utolsó pillanatokban a hazai játékosok megőrizték a vezetést, így behúzták az első felvonást.

ABA-liga, döntő: Partizan–Crvena zvezda 88:80 (a sorozatban 1:0).

Nyitókép: Lessort-éknak a hajráig volt miért izgulniuk (Fotó: Beta)