2024. július 21., vasárnap

A Csizmán minden kiszámíthatatlan

Lautaro Martínez mesterhármasával gálázott az Inter – Szoboszlai gólpassza után mentett pontot a Leipzig – A Liverpool ragad a Cityre

Egyhuzamban négy ponthullajtás után tért vissza a siker útjára a Serie A-ban az Inter együttese, a Neroazzurri 5:0-val gázolt át a sereghajtó Salernitánán, így a tegnap esti Napoli–Milan csúcsrangadót megelőzően – eggyel kevesebb meccsel a tarsolyban – biztosan vezette a roppant szoros versengést. A főszerepet a meccs első felében Lautaro Martínez játszotta, aki első két gólja alkalmával (22., 40.) Barellától kapott remek labdát, az 56. percben pedig már mesterhármasát ünnepelte, amikor a Džekótól kapott átadást bombázta a kapuba. Nem sokkal később maga a bosnyák gólvágó lépett színre, aki higgadt befejezéseivel öt perc alatt (64., 69.) igazán kiütésessé tette a diadalt.

Odaért az európai helyekre a Roma, a Farkasok az Atalanta elleni, közvetlen helyekért zajló derbit Abraham révén húzták be minimális eredménnyel.

Olasz bajnokság, a 28. forduló: Inter–Salernitana 5:0, Udinese–Sampdoria 2:1, Roma–Atalanta 1:0, Cagliari–Lazio 0:3, Genoa–Empoli 0:0, Bologna–Torino 0:0, Fiorentina–Verona 1:1, Venezia–Sassuolo 1:4.

15

A következő fordulóban (március 12–14.): Salernitana–Sassuolo, Spezia–Cagliari, Sampdoria–Juventus, Milan–Empoli, Fiorentina–Bologna, Verona–Napoli, Atalanta–Genoa, Udinese–Roma, Torino–Inter, Lazio–Venezia.

Guardiola nem nyugodhat meg

Hiába vezette néhány hete még magabiztos előnnyel a Premier League mezőnyét a Manchester City, a hétvégi forduló után továbbra is bizonytalan maradt a helyzete a Pep Gaurdiola által vezényelt csapatnak. A Liverpool ugyanis Mané akciógóljával (27.) behúzta az előkelő helyen álló West Ham elleni összecsapást, így a Városiak közvetlen közelébe értek a tabellán. A Kalapácsosok stabil védekezésüknek köszönhetően közel jártak hozzá, hogy szívességet tegyenek a Citynek, ám nem tudtak betalálni Alisson hálójába. A manchesteri derbi ezért is volt tegnap este létfontosságú Guardioláéknak.

Eközben a megingások után fölényes győzelmet aratott a Chelsea, a Kékek sorozatban háromszor három pontot zsebeltek be, ezzel megerősítve helyüket a dobogón. Thomas Tuchel fiai a Burnley elleni összecsapás eldöntését a második félidőre hagyták, amikor 22 perc alatt (47–69.) négyszer vágtak gólt (James, Havertz kétszer és Pulišić talált be).

Angol bajnokság, a 28. forduló: Leicester–Leeds 1:0, Aston Villa–Southampton 4:0, Burnley–Chelsea 0:4, Newcastle–Brighton 2:1, Norwich–Brentford 1:3, Wolverhampton–Crystal Palace 0:2, Liverpool–West Ham 1:0, Watford–Arsenal 2:3.

17

A következő fordulóban (március 12–14.): Brighton–Liverpool, Brentford–Burnley, Manchester United–Tottenham, Chelsea–Newcastle, Everton–Wolverhampton, Leeds–Norwich, Southampton–Watford, West Ham–Aston Villa, Arsenal–Leicester, Crystal Palace–Manchester City.

Szoboszlai gólpassza a pontmentésért

Kulcsszerepet töltött be Szoboszlai Dominik abban, hogy a Leipzig a hazai közönség előtt játszott meccs hajrában pontot mentett a Bundesliga tabelláján közvetlen rivális Freiburg ellen. A Sallai Rolandot a keretében tudó (őt a hajrára becserélő) vendégek az első játékrész hajrájában kerültek előnybe, amikor Demirović finom mozdulattal ejtette át a kapujából felé rohanó Gulácsi Pétert. A másik magyar klasszis válogatottal, Willi Orbánnal fémjelzett lipcsei védelem azonban többször már nem hibázott, ez pedig aranyat ért a végjátékban, amikor a tíz perccel korábban beküldött Szoboszlain keresztül ment egy hazai támadás. A fiatal magyar a bal szélen felfutó Angelinóhoz passzolt, aki kissé közelebb lépett a kapuhoz, és mintegy tizenhat méterről ballal kilőtte a hosszú alsó sarkot.

Nem született győztes a forduló derbijén. Az Allianz Arénában Süle révén a 18. percben vezetést szerzett a Bayern, egy Leverkusen-szabadrúgás után azonban Müller balszerencsés megmozdulása egyenlítést ért (36.) a Gyógyszergyárosoknak, az öngól pedig egyúttal a végeredményt is beállította.

Német bajnokság, a 25. forduló: Bielefeld–Augsburg 0:1, Bayern–Leverkusen 1:1, Bochum–Fürth 2:1, Hertha–Frankfurt 1:4, Leipzig–Freiburg 1:1, Wolfsburg–Union 1:0, Stuttgart–Borussia (M) 3:2.

14

A következő fordulóban (március 12–13.): Augsburg–Mainz, Freiburg–Wolfsburg, Hoffenheim–Bayern, Union–Stuttgart, Borussia (M)–Hertha, Leverkusen–Köln, Borussia (D)–Bielefeld, Frankfurt–Bochum, Fürth–Leipzig.

Madrid újra távolodott

Kihasználta a Sevilla botlását a Real Madrid, a Királyi Gárda a spanyol pontvadászat hétvégi játéknapján könnyed, 4:1-es diadalt aratott a Sociedad felett, miközben az andalúzok gól nélküli meccset zártak Alaváben, így ismét nőtt a különbség a tabella első két helyezettje között. A Blancók Oyarzabal büntetője (10.) után gyorsan hátrányba kerültek, ám a hatalmas mezőnyfölényük még a pihenő előtt fordítást eredményezett, előbb a 19 éves Camavinga szépen helyezett góllal egalizált (40.), majd percekkel később Modrić pompás távoli lövése (43.) már a Bernabéu legénységének vezetését hozta el. A madridiak ezzel nem elégedtek meg, Benzema gólját (69.) les miatt érvénytelenítették, ám nem sokkal később a francia már szabályos találatot jegyzett, amikor az Elustondo faultjáért megítélt büntetőt értékesítette (76.). A végeredményt Asensio állította be, aki Carvajal beadására érkezett (79.).

Spanyol bajnokság, a 27. forduló: Alavés–Sevilla 0:0, Osasuna–Villarreal 1:0, Espanyol–Getafe 2:0, Valencia–Granada 3:1, Real Madrid–Real Sociedad 4:1, Cádiz–Rayo Vallecano 2:0, Elche–Barcelona 1:2.