2024. szeptember 9., hétfő
TENISZ

Viktor jó játéka

Viktor Troicki bejutott a párizsi 1000-es torna 2. fordulójába. A szerbiai játékos tegnap mindössze 66 perc alatt nyert a fiatal amerikai Jack Sock ellen, aki a múlt héten Bázelban elődöntős volt. Troicki jól játszott, egyedül az utolsó játékban volt szorongatott helyzetben, amikor zsinórban három meccslabdát hagyott ki. Következő ellenfele a spanyol veterán Feliciano López, akivel csak egyszer játszott, és az idén Rómában három játszmában nyert.

Novak Đoković az este kezdte meg Párizsban az év utolsó 1000-es rangú tornáját, amelyen címvédőként az 58. ATP-trófeájáért, a 26. 1000-es titulusáért indul, és néhány további egyéni csúcsot rohamoz. Ellenfele a brazil Thomaz Bellucci volt, az esti műsor utolsó meccse után pedig azt is megtudta – persze, ha a papírformának megfelelően legyőzte a brazilt –, hogy csütörtökön a nyolcaddöntőben melyik franciával, Gilles Simonnal vagy a Gael Monfils ellen szép győzelemmel rajtolt Benoit Paire-rel mérkőzik.

Elsőnek a spanyol David Ferrer jutott a nyolcaddöntőbe, aki könnyűszerrel győzte le az ukrán Dolgopolovot. A spanyolnak elég nehéz a sorsolása, hiszen következő ellenfele a bolgár Grigor Dimitrov, a negyeddöntőben pedig már Roger Federer következhet.

A zhuhai női tornán Jelena Janković hatszor nyerte el az olasz Sara Errani adogatását, és két játszmában nyert, ma pedig a csoport 2. fordulójában a cseh Karolína Plíškovával mérkőzik.

Az eckentali challengeren Fucsovics Márton két szoros játszmában győzte le a fehérorosz Uladzimir Ignatikot, és a következő körben a 6. helyen kiemelt szlovák veterán Lukáš Lackóval találkozik.

E héten ismét játszik Jovana Jakšić. A múlt héten Torontóban döntő szerb a texasi Wacóban a 25 éves amerikai Maria Sanchezzel kezd, győzelem esetén pedig a negyeddöntőért dél-amerikai ellenfele lesz, vagy a paraguayi Veronica Cepede Royg, vagy pedig az argentin Maria Irigoyen.

PÁRIZS. – A férfitorna 1. fordulójában: Troicki–Sock 6:2, 6:3, Roger-Vasselin–Karlović 4:6, 7:6, 7:6, Chardy–Pouille 3:6, 6:3, 6:2, Dolgopolov–Veselý 6:3, 7:6, Bedene–Granollers 7:5, 7:6, L. Mayer–Kližan 6:4, 6:3, Paire–Monfils 2:6, 7:6, 6:4, Dimitrov–Carreno 6:4, 6:1, 2. forduló: Ferrer–Dolgopolov 6:2, 6:2.

ZHUHAI. – A női torna 1. napján: V. Williams–Keys 3:6, 7:6, 6:1, Janković–Errani 6:4, 7:5.

ECKENTAL. – A challenger 1. fordulójában: Fucsovics–Ignatik 7:6, 6:4.

HERAKLION. – A futures 1. fordulójában: Zekić–O’Hoisin 6:3, 6:2. Női ITF-torna, 1. forduló: Argyelán–Kennel 3:6, 6:2, 6:2, Gibson–Szlavikovics 2:6,7:6, 2:1 – feladás.

ANTALYA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Bukta–Michiels 2:6, 6:1, 6:1.